Dnes se dozvíme jména nových držitelů Cen Thálie

Online vyhlášení Cen Thálie 2020 bude možné sledovat dnes ve 20:00 hodin prostřednictvím YouTube. Všichni nominovaní umělci se slavnostního ceremoniálu zúčastní alespoň prostřednictvím webkamery.

Severočeské divadlo – Frida (foto Petr Berounský)

Cenu Thálie, ocenění pojmenované po múze komedie, uděluje Herecká asociace nejlepším divadelním umělcům již od roku 1933. Předávání cen standardně probíhá během slavnostního večera v přímém přenosu České televize z historické budovy Národního divadla v Praze. Letos se kvůli koronavirové krizi budou ceny udělovat online a nominovaní umělci se na našich obrazovkách objeví pomocí webkamery ze svých domovů.

Všichni nominovaní potvrdili svou online účast. Velkým překvapením pro všechny bude vyhlášení oceněného umělce, poněvadž ani on sám do poslední chvíle nebude nic tušit.

Nositelé výročních Cen Thálie budou vyhlášeni v šesti kategoriích: činohra,
opera, balet, tanec a pohybové divadlo, muzikál, opereta a jiné hudebnědramatické žánry, alternativní divadlo a loutkové divadlo. Vyhlášeny budou zároveň tři mimořádné ceny a ceny za celoživotní mistrovství v jednotlivých oborech. Jedná se o Cenu České akademie divadelníků, Cenu pro mladého umělce do 33 let a během přímého přenosu bude živě předána jako jediná Cena za šíření divadelního umění v televizi.

Nominace na Ceny Thálie 2020 a další aktuální informace naleznete ZDE.

Online vyhlášení Cen Thálie 2020 bude možné sledovat dnes od 20:00 hodin zde:

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments