Dnes se koná Sympozium hudební medicíny, můžete jej sledovat on-line

Dnes začne v sále Konzervatoře Jana Deyla v Praze již čtvrtý ročník Sympozia hudební medicíny, které se zaměřuje na zdravotní aspekty hry na hudební nástroj. Sympozium budete moci sledovat živě od 17:00 hodin na YouTube kanále Opery Plus.

Cyril Höschl (zdroj Cyril Höschl)
Cyril Höschl (zdroj Cyril Höschl)

Hlavním hostem letošního ročníku je legendární český psychiatr Cyril Höschl, profesor 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a dosavadní ředitel Národního ústavu duševního zdraví. Jeho přednáška shrne nejnovější objevy a poznatky neurovědy v oblasti hudby. 

Dále uvidíte prezentaci dirigenta Jana Bubáka, člena ansámblu Národního divadla, který se zaměří na dopady dlouhodobého uměleckého provozu na fyzickou a mentální kondici hudebníka a hledání cest, jak se potížím vyhnout.

Poslední blok sympozia bude věnován často opomíjené, a přesto velmi důležité části těla a tou je noha. MUDr. Pavel Drbal, prezident České společnosti pro medicínu hudebníků, ve svém příspěvku vysvětlí základy fyziologie nohy a uvede, jaký dopad mají na správnou kinestezii hudebníka. Zamyslí se i nad fenoménem bosého hraní. Tato přednáška bude doplněna praktickou demonstrací fyzioterapeutky Gabriely Výravské, která vás na závěr naučí sérii cviků pro správnou funkci nohou.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments