Daniel Sobotka zůstává ředitelem Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK

Daniel Sobotka zůstane ředitelem Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK. Dnes o tom na základě dříve vypsaného výběrového řízení rozhodli pražští radní. Dosavadní ředitel byl podle schváleného dokumentu jediný, kdo se do konkursu přihlásil. Sobotka do funkce nastoupil v roce 2013.

Daniel Sobotka (zdroj archiv Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK)
Daniel Sobotka (zdroj archiv Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK)

Výběrová komise podle schváleného dokumentu ocenila Danielem Sobotkou předloženou vizi dalšího rozvoje Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK i jeho dosavadní výsledky při jeho vedení. „Zároveň je podle výběrové komise jedna podaná přihláška důkazem, že je pan Ing. Sobotka odbornou veřejností pokládán za všeobecně uznávaného odborníka a schopného manažera bez nutnosti měnit současnou strategii směřování této příspěvkové organizace,“ stojí v dokumentu.

Magistrát v minulosti stanovil pravidlo, že ředitelé městských kulturních organizacích mohou být ve funkci maximálně šest let, pak je nutné vypsat nové řízení. Před časem vedení města pravidlo rozšířilo i na sociální a zdravotní organizace, kvůli pandemii koronaviru však platnost pravidla následně pozastavilo.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments