Dnes startuje festival Česká taneční platforma

V Praze dnes začne festival Česká taneční platforma, která každoročně uvádí výběr z děl současného tance vzniklých za uplynulý rok. Během tří dnů přehlídka uvede deset děl a diváky zavede do devíti různých prostorů, které se dnes v Praze současnému tanci věnují. Platforma je tradičně i místem setkávání profesionálů a divadelních manažerů.

K Madoně se rzí, Johana Pocková (zdroj Taneční platforma)
K Madoně se rzí, Johana Pocková (zdroj Taneční platforma)

„Je neuvěřitelné, jak ani dva roky covidu nepotlačily kreativitu a invenci, v roce 2021 vznikly desítky nových inscenací a více než čtyřicet jich poslalo přihlášku na platformu, pestrost děl byla zcela mimořádná,“ uvedla Yvona Kreuzmannová, ředitelka a zakladatelka společnosti Tanec Praha.

Kromě žižkovského divadla Ponec, které je s Tancem Praha spojené, se platforma bude konat ve Studiu ALTA, Divadle Archa, Divadle X10, La Fabrice, NoD, Kasárnách Karlín, prostoru TEP39 nebo Savarin.

Výběr programu měla letos na starosti dramaturgická rada složená z odborníků, která vybrala z přihlášených děl sedm inscenací. Další tři díla přidala skupina mladých kritiků složená ze studentů uměnovědných oborů v České republice a na Slovensku, které platforma zapojuje do projektů od roku 2020.

Na platformě svá nejnovější díla uvedou třeba Tereza Ondrová, Johana Pocková, Temporary Collective, Věra Ondrašíková, Lucia Kašiarová, soubor 420people či Andrea Miltnerová.

Mezinárodní porota složená ze zahraničních expertů a členů dramaturgické rady uděluje každoročně také Ceny České taneční platformy.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments