Dnes zahajují kompoziční kurzy Postfest v Kroměříži

Ve dnech 27. června - 3. července 2020 probíhají kompoziční kurzy pro mladé skladatele v Kroměříži pod názvem Postfest.
Zdeňka Vaculovičová (zdroj Forfest)

Umělecká iniciativa Kroměříž pořádá ve dnech 27. června – 3. července 2020 kompoziční kurzy v Kroměříži pod názvem Postfest. Týdenní kompoziční workshop pro mladé skladatele vážné hudby navazuje na mezinárodní festival současného umění s duchovním zaměřením Forfest, jehož zakladateli jsou manželé Vaculovičovi. Lekce pro skladatele probíhají v budově Sboru Jana Blahoslava v Kroměříži, kde jako přednáškový a poslechový sál slouží modlitebna, a zázemí budovy jako ubytovací prostory pro lektory.

Letošními lektory kurzu jsou tuzemští i němečtí skladatelé Ondřej Štochl, Peter Graham, Pavel Zemek-Novák a Albert Breier. Účastníci kompozičního kurzu se mohou těšit na diskuse či prezentace jejich skladeb, postojů, uměleckých orientací či cílů. Postfest dále nabízí individuální práci s jednotlivými lektory, autorské profily lektorů a jejich přednášky na různá témata soudobé hudby.

Lekce jsou zaměřené spíše na individuální výuku, ovšem na hodinách svých kolegů mohou být přítomni i zbývající posluchači. Probíhají zde vášnivé výměny názorů mezi lektory a účastníky kurzů, které vedou k významným podnětům pro následující tvorbu skladatelů. Workshop je určen začátečníkům, studentům akademií i hudebním vědcům.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat