Dnes zahajují kompoziční kurzy Postfest v Kroměříži

Ve dnech 27. června - 3. července 2020 probíhají kompoziční kurzy pro mladé skladatele v Kroměříži pod názvem Postfest.
Zdeňka Vaculovičová (zdroj Forfest)

Umělecká iniciativa Kroměříž pořádá ve dnech 27. června – 3. července 2020 kompoziční kurzy v Kroměříži pod názvem Postfest. Týdenní kompoziční workshop pro mladé skladatele vážné hudby navazuje na mezinárodní festival současného umění s duchovním zaměřením Forfest, jehož zakladateli jsou manželé Vaculovičovi. Lekce pro skladatele probíhají v budově Sboru Jana Blahoslava v Kroměříži, kde jako přednáškový a poslechový sál slouží modlitebna, a zázemí budovy jako ubytovací prostory pro lektory.

Letošními lektory kurzu jsou tuzemští i němečtí skladatelé Ondřej Štochl, Peter Graham, Pavel Zemek-Novák a Albert Breier. Účastníci kompozičního kurzu se mohou těšit na diskuse či prezentace jejich skladeb, postojů, uměleckých orientací či cílů. Postfest dále nabízí individuální práci s jednotlivými lektory, autorské profily lektorů a jejich přednášky na různá témata soudobé hudby.

Lekce jsou zaměřené spíše na individuální výuku, ovšem na hodinách svých kolegů mohou být přítomni i zbývající posluchači. Probíhají zde vášnivé výměny názorů mezi lektory a účastníky kurzů, které vedou k významným podnětům pro následující tvorbu skladatelů. Workshop je určen začátečníkům, studentům akademií i hudebním vědcům.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na