Do Českého Krumlova přijede v létě Juan Diego Flórez

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov plánuje na příští rok program se dvaadvaceti koncerty. Program, který je naplánován na období od 15. července do 6. srpna, nabídne o devět koncertů více než letos. Hlavní hvězdou 25. ročníku bude peruánský tenorista Juan Diego Flórez. Dnes to oznámil festivalový management.

Juan Diego Flórez (foto © Juan Diego Flórez)
Juan Diego Flórez (foto © Juan Diego Flórez)

Jubilejní ročník má být připomenutím koncertů některých výjimečných interpretů, kteří na festivalu za dobu jeho trvání vystoupili. Pozvání pro příští rok do Českého Krumlova přijali například Arturo Sandoval, Daniel Raiskin, Roger Isaacs, Bohuslav Matoušek a další.

Pořadatelé připravují kromě koncertů klasické hudby také večery věnované jiným žánrům. Návštěvníci se tak mohou těšit na vystoupení jazzové legendy trumpetisty Artura Sandovala s CBC Big Bandem, večer filmových melodií Ennia Morriconeho a Luboše Fišera nebo na večer muzikálových melodií Bravo Broadway! se sólisty z broadwayských divadel. Festival rovněž připomene skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, od jehož narození příští rok uplyne 260 let. Na závěr čtyřtýdenní akce zazní dílo Carla Orffa Carmina Burana v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu a dvou pěveckých sborů.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov (foto Libor Sváček)

Koncerty se kromě tradičních festivalových lokací, jako je Pivovarská zahrada, Zahrada Kooperativy, Zámecká jízdárna nebo Maškarní sál, budou konat i na dalších atraktivních místech Českého Krumlova. Jde například o zámeckou kapli či kostel a zahradu nově opraveného kláštera. Na festivalu v kulisách Českého Krumlova hostovali v minulosti například americká sopranistka Renée Flemingová, španělský tenorista Plácido Domingo či José Cura, v roce 2014 byl tváří festivalu německý tenorista Jonas Kaufmann.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat