Do kina brzy i na přenosy opery od protinožců

Říkáte-li si, že je dobře, že za špičkovou operou nemusíme jezdit po světě a přichází za námi do kina, budete jistě následující informací nadšeni. Australská operní společnost Opera Australia se chystá získat celosvětové publikum přes plátna kin. Po vzoru MET, Covent Garden, baletu pařížské opery či Bolshoi Ballet začne i Sydney Opera House přenášet svá operní představení do kin nejen v Austrálii, ale po celém světě.

Australané i ostatní operymilovné publikum na celém světě se přenosů dočká nejdříve na konci letošního roku, až se dokončí a uzavřou dohody se společností CinemaLive, která bude zajišťovat výrobu a distribuci představení ze Sydney Opera House. Management společnosti CinemaLive se nechal slyšet, že poptávka po kvalitních High Definition přímých přenosech nebo záznamech je ve světě tak veliká, až je samotné překvapila. Jsou navíc v jednání i s Australským národním baletem o přenosech vybraných baletních představení. Přenosy budu stejně jako přenosy z MET zahrnovat také záběry do zákulisí a rozhovory s umělci, režiséry a dalšími tvůrci.


Vedení Australské opery si od přenosů slibuje mimo jiné i to, že projekce prodlouží životnost nových inscenací – zejména světových premiér a kusů, na které publikum není zvyklé chodit. Ačkoliv si je vedení opery vědomo toho, že projekce nenahrazují návštěvu reálného představení, jsou rádi, že kvalitní představení tohoto souboru budou moci vidět milovníci opery z celého světa. Opera Australia představila svůj repertoár pro rok 2011 minulý pátek. Doufejme, že i my v Čechách a na Slovensku se přenosů od protinožců dočkáme co nejdříve.

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (9) “Do kina brzy i na přenosy opery od protinožců

  1. Vlado, že by Opera Australia demýtizovala MET? To je jako, když o článek vedle tvrdí nový pan ředitel, že chce dostat SOP do evropské Top 10. Prostě jablka a hrušky. A taky mi moc není jasné, jak to bude s těmi přímými přenosy. Není v Sydney náhodou o 9 hodin víc? Pokud by to byla matiné jako v MET, tak budeme chodit do kina ve 4 ráno? To už je trochu onanie, ne….a nebo pánové z OperaPlus jen špatně interpretovali jednu tiskovou zprávu:).

Napsat komentář