Dokument o Josefu Špačkovi bude hlavní filmovou premiérou festivalu Zlatá Praha

Jako hlavní program galavečera 60. mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha bude 22. září od 20:00 hodin v premiéře uveden dokumentární film režiséra Martina Kubaly o českém houslovém virtuosovi Josefu Špačkovi. Dokumentární film se v produkci České televize natáčel déle než rok a nahlíží do profesního i soukromého života Josefa Špačka.
Josef Špaček (foto Radovan Šubín)
Josef Špaček (foto Radovan Šubín)

Velký formát televizního dokumentu ve stopáži 52 minut nahlíží do života českého houslisty Josefa Špačka. Ten se po devíti letech na pozici koncertního mistra České filharmonie vydal v roce 2021 opět čistě na sólovou dráhu. Portrétní snímek přiblíží divákovi jak mladý český umělec ve svých 36 letech uvažuje o své umělecké cestě od studií ve Spojených státech amerických na velká světová pódia. Přivede ho do zákulisí velkých koncertních vystoupení, ale přiblíží mu i soukromé aspekty jeho života, jako je rodinné prostředí, nebo jeho volný čas.

Houslista Josef Špaček k natáčení s Českou televizí říká: “V prvních týdnech natáčení pro mě byla častá přítomnost štábu na různých koncertních akcích, nebo dokonce v soukromí trochu nezvyklá. S režisérem Martinem Kubalou jsme k sobě ale dokázali najít cestu a troufám si říct, že je to na výsledném filmu znát. Přesto, že pro mě bude opravdu zvláštní se na sebe na plátně dívat, na festivalovou premiéru se opravdu těším.”

Film natočil v produkci České televize matador české portrétní dokumentaristiky režisér Martin Kubala, který má na kontě mimo jiné portréty takových osobností jako Václav Hudeček, Jiří Kilián, nebo Nikola Márová.

Režisér Martin Kubala k dokumentu říká: “Ten více než rok natáčení s Josefem byl opravdu hodně pestrý a nabitý. Natáčeli jsme na mnoha nejrůznějších akcích, nejen koncertních, v Čechách, Německu i ve Spojených státech. Na co snad mohu být hrdý je, že se nám podle mě podařilo ukázat Josefa takového, jaký doopravdy je. Bezprostředního člověka, který vnímá svět kolem sebe pozitivním způsobem a přes veškerý úspěch, kterého ve svém dosavadním životě dosáhl, zůstává v duši pořád tím klukem, který si na nic nehraje.”

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments