Doprovodný program Smetanovy Litomyšle nabídne koncerty i diskuzní pořady

Doprovodná scéna hudebního festivalu Smetanova Litomyšl Festivalové zahrady zveřejnila svůj letošní program. V Klášterních zahradách vznikne hudební scéna, divadelní amfiteátr i taneční sál. Podle Karla Teleckého z obecně prospěšné společnosti Smetanova Litomyšl Festivalové zahrady nabízejí program pro všechny věkové kategorie a dávají více prostoru mladým hudebníkům.
Klášterní zahrady v Litomyšli (zdroj město Litomyšl)
Klášterní zahrady v Litomyšli (zdroj město Litomyšl)

Pořadatelé upozorňují například na vystoupení herce Jana Ciny se smyčcovým kvartetem na scéně, jež vznikne ze zahradních teras, nebo Anny Julie Slováčkové ve spolupráci s Big bandem pardubické konzervatoře. Představí se také Igor Orozovič a Laco Déczi se svými kapelami či taneční soubor Dekkadancers.

V Klášterní zahradách vzniká i takzvané umělecké hřiště. Velkoformátové hry umožní návštěvníkům skládat pexeso, hrát piškvorky s hudebními posuvkami, domino s hudebními nástroji či stavět z obřích kostek hudební skladatele. Na hřišti se každý víkendový den představí umělecké obory základních uměleckých škol z Pardubického a Královéhradeckého kraje.

V zahradách také budou diskusní pořady. Moderátoři si do svých pořadů pozvou hosty hlavního programu Smetanovy Litomyšle, například Ivo Kahánka či Pavla Černocha. Živě bude možné přímo ze zahrad sledovat Slavnostní zahajovací koncert s Českou filharmonií a italské Velké finále v podání Symfonického orchestru Hlavního města Prahy FOK.

Doprovodná scéna bude otevřena po celou dobu festivalu Smetanova Litomyšl, tedy od 15. června do 2. července 2023.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments