Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěž
  • Slovenský tanec
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Encyklopedie
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Druhý koncert festivalu Za poklady Broumovska představil ve Vernéřovicích i hudbu autorů broumovského regionu
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Slovenský tanec
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
PR Zprávy

Druhý koncert festivalu Za poklady Broumovska představil ve Vernéřovicích i hudbu autorů broumovského regionu

PR
Publikováno 10/07/2017
sdílejte:
5 minut čtení

Druhé zastavení letního hudebního festivalu Za poklady Broumovska nabídlo v sobotu 8. července koncert v kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích, kde od 18 hodin vystoupil komorní soubor Musica Braunensis. Během koncertu zazněla díla slavnějších autorů i autorů děl z hudebního archivu břevnovsko-broumovského kláštera: W.A.Mozarta, I.Friedricha, V. Fechnera či J.Pelikána. Vystoupení souboru Musica Braunensis, který byl založen v roce 2007 zpěvákem a místním rodákem Jakubem Hrubým, si nenechalo ujít přes 300 posluchačů.

„Na festivalu jsme vystupovali již vloni, v mé rodné vesnici, v Božanově, kam přišlo rekordních asi 450 lidí, z čehož jsme měli velikou radost. Letos padla volba na Vernéřovice – kostel sv. Michaela je pro mě taky srdcovou záležitostí, protože před devatenácti lety jsem tady s místním farářem, kaplanem, zakládal letní hudební koncerty. Atmosféra dnešního koncertu byla výborná, posluchači byli nadšení. Koncert byl trošku delší, ale snad to nikomu nevadilo. Repertoár jsme, doufám, také vybrali zajímavý – závěrečná skladba, soudobá hudba, byla světovou premiérou a byla hezkou tečkou koncertu,“ uvedl Jakub Hrubý.

Na koncert zavítala i herečka Milena Steinmasslová, která po koncertě uvedla: „Dnes tu jsem jako turistka a tento večer byl pro mne velkým, nečekaným dárkem. Zážitek byl nejenom z hudby, která se mi nesmírně líbila – jak ta moderní, tak i ta starší – ale hlavně z toho, že tu bylo tolik lidí, že ti lidé přispívají, že tady jsou doma… A já si nic víc nepřeju, a vám nepřeju, než aby se rány v tomto kraji, které tu nepopiratelně jsou, aby se hojily a aby tady bylo lidem dobře.“

Vstupné na koncert bylo, jak je již tradicí, dobrovolné a tentokrát návštěvníci přispěli částkou převyšující 23 tisíc korun.

Pozvánka na 3. koncert / 15. 7. 2017 Teplice nad Metují
Třetí červencovou sobotu se v kostele sv. Vavřince v Teplicích nad Metují představí italsko-české duo Quintana, které od roku 2010 tvoří loutnistka Ilaria Fantin pocházející z Vicenzy a pražská harfenistka Kateřina Ghannudi. Obě interpretky spojuje zájem o starou hudbu od středověku po baroko a o lidové písně a kulturu oblasti Středozemního moře.
Originální a sugestivní repertoár dua tvoří melodie a písně, které po staletí putují po mořských vlnách z jednoho břehu na druhý a jsou předávány ústně z generace na generaci nebo v rukopisných pramenech. Duo Quintana vystupuje po celé Evropě a představilo se již na festivalech v Chorvatsku, Slovinsku, Itálii, Portugalsku nebo v České republice.

Na festivalu Za poklady Broumovska vystoupí Quintana s tímto programem:
Anonym – Arietta grica / No canto
Giovanni Girolamo Kapsperger (1580 – 1643) – Canario / Gagliarda
Biagio Marini (1594 ¬– 1663) – Ballo del Monteverde
Giulio Caccini (1551 – 1618) – Dolcissimo sospiro
Andrea Falconieri (1585 – 1656) – Passacaglia
Carlo Milanuzzi (1590 – 1647) – Non voglio amare
Giovanni Maria Trabaci (1575 – 1647) – Toccata
Anonym – Canzone a morto/ Tres damas
Giovanni Zamboni (1664? – 1721) – Arpeggio
Luigi Rossi (1597 – 1653) – Passacaglia / Fanciulla son io
Ascanio Mayone (1570? – 1627) – Toccata Quarta per il Cimbalo Cromatico
Settimia Caccini (1591 – 1638) – Due luci ridenti
Anonym – Aria calabrese
Anonym – Bella ci dormi
Maurizio Cazzati (1616 – 1678) – Ciaccona
Claudio Monteverdi (1567 – 1643) – Damigella tutta bella

12. ročník festivalu, nad nímž převzalo záštitu Ministerstvo kultury, podpořili partneři MND a Kasper, Veba, Raiffeisen Leasing a Hobra-Školník, Státní fond kultury ČR, Královéhradecký kraj, Královéhradecká diecéze a místní farnosti, město Broumov, Benediktinské opatství sv. Václava v Broumově, Podnikatelský klub Broumovska, Dobrovolný svazek obcí Broumovsko, Region Broumovsko a místní živnostníci a podnikatelé, kteří přebírají patronát nad koncerty ve svých obcích. Mediálními partnery 12. ročníku festivalu jsou Český rozhlas Hradec Králové, Opera+, Harmonie, Týdeník Rozhlas, PROPAMÁTKY a Naše Broumovsko. Festival pořádá Vzdělávací a kulturní centrum Klášter Broumov a Za poklady Broumovska o.p.s.

Aktuální informace naleznou zájemci na webových stránkách festivalu www.zapoklady.cz nebo na facebookovém profilu festivalu.

Sdílet článek
Facebook zkopíruj odkaz
sdílejte:
Předchozí článek Týden s hudbou
Další článek Zpola (?) zapomenuté opery: Pietro Mascagni
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
Spravovat své soukromí

Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.

Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.

Funkční Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely. Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Statistiky

Marketing

Funkce
Vždy aktivní

Vždy aktivní
  • Spravovat možnosti
  • Správa služeb
  • Správa {vendor_count} prodejců
  • Přečtěte si více o těchto účelech
Spravovat možnosti
  • {title}
  • {title}
  • {title}
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up