Druhý ročník festivalu Varhanní Vyšehrad slibuje pestrý program

Festival Varhanní Vyšehrad letos připravil pro své posluchače rozmanitý program – během pěti týdnů nabídne šest koncertů českých i zahraničních interpretů, včetně koncertu mladých varhaníků z Akademie múzických umění a komentovaného koncertu určeného nejmenším posluchačům pod názvem „Varhanní odpoledne pro děti“.

Michaela Káčerková na festivalu Varhanní Vyšehrad 2020 (foto Varhanní Vyšehrad)
Michaela Káčerková na festivalu Varhanní Vyšehrad 2020 (foto Varhanní Vyšehrad)

Zatímco na loňském prvním ročníku festivalu mohli kvůli cestovním restrikcím vystoupit jen čeští interpreti, letos pozvání organizátorů přijali hned dva zahraniční interpreti. Jako první se 11. července 2021 představí Roman Hauser, titulní varhaník vídeňského Jesuitenkirche. O dva týdny později, 25. července, baziliku sv. Petra a Pavla navštíví německý varhaník a skladatel Gereon Krahforst. Po ukončení obou koncertů bude následovat komentovaná prohlídka varhan pro zájemce.

V neděli 18. července představí renomovaná česká varhanice Jiřina Dvořáková-Marešová společně s trumpetistou Jiřím Bachtíkem dílo pro varhany a trubku. Celý festival bude 1. srpna slavnostně zakončen koncertem na počest výročí Antonína Dvořáka, od jehož narození v září uplyne 180 let. V rámci večera vystoupí zpěváci Michaela Zajmi a Michael Kubečka za doprovodu varhaníka a ředitele Pražské konzervatoře Petra Čecha.

Kromě čtveřice hlavních koncertů festival Varhanní Vyšehrad nabídne 27. června také Varhanní odpoledne pro děti. Malým posluchačům zahraje vyšehradský varhaník Ondřej Valenta a koncertem je provede zkušená pedagožka Nicol Valentová. A večer ve středu 14. července bude patřit čtveřici mladých varhaníků a studentů HAMU – své dovednosti předvedou Tetiana Tischenko, Alfred Habermann, Lukáš Dvořák a Michaela Beránková.

Festival se bude konat v souladu s aktuálními hygienickými předpisy vlády. Kapacita koncertů je omezená. Rezervace vstupenek je možná na adrese [email protected]

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments