Elīna Garanča vystoupí exkluzivně na Svatováclavském hudebním festivalu

Svatováclavský hudební festival stoupá ke svému vrcholu. Nadcházející prodloužený festivalový víkend bude nejen díky exkluzivnímu koncertu Elīny Garanči v kostele zkrátka luxusní.
Elīna Garanča (foto Sarah Katharina)
Elīna Garanča (foto Sarah Katharina)

Jednoznačným klenotem bude letos Operní gala jedné z nejlepších mezzosopranistek světa, charismatické divy Elīny Garanči, které se ovšem nebude konat v obrovské sportovní hale, jak by se dalo čekat, ale v evangelickém kostele v srdci Ostravy (pondělí 19. září). Díky přenosům z newyorské Metropolitní opery má u nás tato lotyšská diva velkou základnu obdivovatelů, ostatně stejně jako fanoušků, kteří za ní jezdí do Vídeňské státní opery. Nyní přiváží nový program, na němž jsou jména jako Giuseppe Verdi, Pietro Mascagni, Jules Massenet, Hector Berlioz, Michail Ivanovič Glinka či Petr Iljič Čajkovskij, ale zazní také písně španělského skladatele Federica Chueca. A proč si tento ostravský koncert nenechat ujít? Garanča k nám totiž zavítá po dlouhé době a tento koncert bude opravdu exkluzivně jediným.

Svým atraktivním programem v doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava navíc završí prodloužený víkend, který odstartuje našlapaný sobotní projekt varhanice a performerky Katty, a to k v nádherně rekonstruovaném kostele sv. Václava v Opavě, který prozáří její světelná hudební show VOX ORGANI (sobota 17. září).

V neděli na Svatováclavském hudebním festivalu jako na našem největším festivalu duchovní a tzv. staré hudby vystoupí jeho rezidenční ansámbl – Collegium 1704 s Václavem Luksem. Tento nejvýraznější český barokní orchestr a vokální soubor specializující se na tzv. autentický provoz staré hudby publikum díky jeho vysoké kvalitě i jiskrné hudební energii prostě miluje. Nyní přiveze Händelovo oratorium Izrael v Egyptě, které se dočká své ostravské premiéry (neděle 18. září). Důvod se vypravit za neotřelými uměleckými počiny!

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments