Ennio Morricone zrušil koncerty kvůli potížím s páteří

Známý italský skladatel filmové hudby, Ennio Morricone, zrušil koncerty naplánované na následující týdny kvůli vážným potížím s páteří. Lékaři mu nařídili absolutní klid. K vystoupením by se měl vrátit koncem června.

Ennio Morricone (foto archiv)
Ennio Morricone (foto archiv)

Jak informovala římská konzervatoř Svaté Cecílie, kterou Morricone absolvoval, neuskuteční se na její půdě žádný ze čtyř květnových koncertů. Zklamáni budou i fanoušci, kteří si koupili vstupenky na dvě představení v Paříži. Koncerty naplánované na konec června v Británii a Belgii by už ale ohroženy být neměly.

Morricone, který obdržel mnohá vyznamenání – naposledy letošního Oscara za nejlepší hudbu k filmu Osm hrozných, projevil nad zrušením akcí velkou lítost. Slíbil, že náhradní termíny pro milovníky jeho hudby budou oznámeny co nejdříve.

Ennio Morricone (zdroj independent.ie)
Ennio Morricone (zdroj independent.ie)

Podle italských médií má sedmaosmdesátiletý Morricone sesedlé dva obratle a k práci se bude moci vrátit až kolem 20. června. Sesednutí či zhroucení obratlů způsobuje u lidí vyššího věku zejména osteoporóza, tedy řídnutí kostí vlivem přirozeného úbytku vápníku. Italské sdělovací prostředky ale příčinu Morriconeho obtíží neupřesnily.

Mohlo by vás zajímat


Napsat komentář