Ensemble Opera Diversa pořádá Hudební inventuru

Letošní poslední diversní koncert se koná 6. prosince 2022 a náleží do linie hudebních inventur, v rámci níž se soubor tradičně věnuje (znovu)objevování a objednávání skladeb domácích autorů. Tato inventurní událost nabízí konfrontaci až tří skladatelských generací.
Gabriela Tardonova (zdroj Ensemble Opera Diversa)
Gabriela Tardonová (zdroj Ensemble Opera Diversa)

Spolu s díly v Kanadě žijícího Rudolfa Komorouse (Serenade pro smyčce, česká premiéra) a brněnského autora Pavla Slezáka (Rapsodie pro smyčce, op. 54, premiéra) zazní skladby Radima Bednaříka, jehož Fantazie č. 2 vznikla naobjednávku souboru, a jeho žačky Terezy Opálkové (Obrazy z Valašska pro cimbál, malý cimbál a smyčcové kvarteto, premiéra). Instrumentačním pojítkem koncertu je využití cimbálu jako sólového nástroje. Na závěr letošního orchestrálního provozu Ensemble Opera Diversa tedy zazní ve foyer Domu umění města Brna celkově tři světové a jedna tuzemská premiéra.

Na cimbál a malý cimbál zahraje Michal Grombiřík, dirigovat bude Gabriela Tardonová. Vstupné na koncert je dobrovolné, rezervace jsou možné přes facebookové zprávy nebo prostřednictvím e-mailu [email protected]

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments