Eugene Tzigane a PKF — Prague Philharmonia uvedou program inspirovaný Vídní

PKF — Prague Philharmonia uvede 26. února 2023 další ze svých orchestrálních abonentních koncertů. Pod taktovkou Eugena Tzigane zahraje orchestr díla Johannese Brahmse, Ludwiga van Beethovena a Arnolda Schönberga.
PKF — Prague Philharmonia (zdroj PKF — Prague Philharmonia)
PKF — Prague Philharmonia (zdroj PKF — Prague Philharmonia)

Zmínění tři autoři mají společné jedno: všichni z nich prožili podstatnou část svého života ve městě hudby, ve Vídni. Koncert tak bude odrazem vývoje vídeňského hudebního života, zastoupena bude jak hudba klasicistní První, tak i Druhé vídeňské školy.

Původně ohlášeného dirigenta Domingo Hindoyana, který se ze zdravotních důvodů nebude moci koncertu zúčastnit, zastoupí Eugene Tzigane. Večer otevřou Schönbergovy Valčíky pro smyčcový orchestr. Valčíky se prolínají celým Schönbergovým dílem a často předznamenávají klíčové momenty v jeho kompozičním vývoji.

Na pátém abonentním koncertu zazní také hudba Johannese Brahmse, skladatele, jenž je ústřední postavou letošní sezony orchestru. Variace na Haydnovo téma napsal Brahms na základě nalezené skladby, jejíž autorství se připisovalo právě Haydnovi. Skutečný původ kompozice však zůstává sporný.

Večer uzavře dílo Ludwiga van Beethovena, slavná Symfonie č. 5 c moll „Osudová“. Orchestr PKF — Prague Philharmonia se hudbě tohoto velikána intenzivně věnuje od počátku své činnosti.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments