„Německo včera a dnes“ v cyklu soudobé hudby PKF – Prague Philharmonia

V pořadí třetí koncert cyklu S (soudobé hudby) orchestru PKF – Prague Philharmonia představí posluchačům trojici německých skladatelů. Již v úterý 28. února 2023 v 19:30 hodin v pražském Divadle NoD zahraje sedm členů orchestru PKF hudbu reprezentující přelom 20. a 21. století, díky nejmladšímu z nich Jörgu Widmannovi, letošnímu padesátníkovi, ale i hudbu čistě současnou.

Ilustrační foto (zdroj PKF – Prague Philharmonia)
Ilustrační foto (zdroj PKF – Prague Philharmonia)

Hanz Werner Henze a Kalheinz Stockhausen představují dvě stěžejní osobnosti německého hudebního života 20. století, jejichž skladby orámují hudební program tohoto večera. Hlavní hudební plocha pak bude patřit významnému německému klarinetistovi a současnému hudebnímu skladateli Jörgu Widmannovi, který s orchestrem PKF — Prague Philharmonia vystoupil jako sólista/klarinetista v roce 2021 na koncertu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Koncert představí Jörga Widmanna jako předního současného německého skladatele, jehož díla jsou vydávána erudovanými nakladateli a interpretována sólisty a soubory po celém světě.

Program zahájí flétnista Jiří Ševčík s klavíristou Martinem Filou Sonatinou pro flétnu a klavír Hanse Wernera Henzeho. Budou následovat čtyři kompozice oslavence, letošního padesátníka Jörga Widmanna: Paraphrase na Svatební pochod F. Mendelssohna-Bartholdyho pro housle sólo v podání koncertního mistra PKF Michala Sedláčka, Fantasie pro sólo klarinet v provedení Jindřicha Pavliše, Étude digitale pro violoncello posluchačům předvede koncertní mistr violoncell Lukáš Pospíšil a vrcholným číslem hudebního bloku Jörga Widmanna bude jeho 3. smyčcový kvartet „Jagdquartett“. Závěrečnou Sonatinou pro housle a klavír Karlheinze Stockhausena pak umělci celý večer uzavřou.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments