Fakulta umění Ostravské univerzity nabídne nové studijní programy

Fakulta umění Ostravské univerzity nabídne uchazečům v akademickém roce 2021/2022 nově tři studijní programy – produkce, grafický design a komorní hra.

Ostravská univerzita, Fakulta umění: Tomáš Tomčala (zdroj FB)

Program Produkce v kulturních a kreativních odvětvích otevírá Fakulta umění Ostravské univerzity ve spolupráci s Ekonomickou fakultou Vysoké školy báňskéTechnické univerzity Ostrava, čímž přináší spojení umění a kreativní ekonomiky. Dalšími otevíranými programy jsou Grafický design a vizuální komunikace, a v neposlední řadě program Komorní hra, který Ostravská univerzita nabízí jako jediná na Moravě.

Produkce v kulturních a kreativních odvětvích

V rámci navazujícího magisterského studijního programu Produkce v kulturních a kreativních odvětvích je kladen důraz na zapojení odborníků z praxe, zkušených manažerů, producentů, dramaturgů a dalších profesionálů. Zaměření programu reflektuje nejen tradiční odvětví kulturního provozu, ale také rozvoj nových digitálních technologií – od kino projekce přes multimediální instalace až po virtuální realitu. „Právě digitální média představují most mezi uměním a kreativní ekonomikou – například digitální grafika nebo animace může sloužit jak volnému uměleckému vyjádření, tak vývoji počítačových her,“ říká proděkan Fakulty umění pro vědu a rozvoj Martin Čurda. Propojení umělecké tvorby a komerčního uplatnění reflektuje spolupráce Fakulty umění Ostravské univerzity s Ekonomickou fakultou VŠB – Technické univerzity Ostrava. Odborníci z Ekonomické fakulty doplní nový studijní program svým odborným know-how z oblasti managementu, marketingu a autorského práva. „Student získá kompetence nejen pro výkon manažerských funkcí, ale také pro rozvoj samostatné výdělečné činnosti. Může se tedy rozhodnout pro profesní dráhu ve vlastní založené instituci, firmě či start-upu. V budoucnu se bude tento segment rozvíjet intenzivněji než před koronavirovou krizí,“ komentuje děkan Fakulty umění František Kowolowski. V rámci programu mají studenti možnost absolvovat praxi v profesionálních institucích, mezi které patří například Česká televize Ostrava, Janáčkova filharmonie Ostrava, Národní divadlo moravskoslezské, Galerie výtvarného umění v Ostravě nebo pražský DOX.

Grafický design a vizuální komunikace a Komorní hra

Dalším novým studijním programem, který uchazečům Fakulta umění nabídne, je navazující magisterský program Komorní hra. Jeho otevřením se Ostravská univerzita stane první univerzitou na Moravě a ve Slezsku, kde bude možné komorní hru studovat. Komorní hra je určená uchazečům, kteří se chtějí intenzivně věnovat hře v komorním souboru a dosáhnout nejvyšší úrovně interpretace. Hlásit se mohou už fungující komorní soubory, ale i jednotlivci, ze kterých se budou komorní seskupení formovat.

Třetí nově otevřený studijní program nese název Grafický design a vizuální komunikace. Zde se uchazečům nabízí možnost jak bakalářského, tak i navazujícího magisterského studia. V ateliéru grafického designu studenti prohlubují své zkušenosti směrem k originální a svébytné tvorbě. Tradiční umělecké vzdělávání se zde propojuje s moderní infrastrukturou Centra digitálních technologií Fakulty umění, které disponuje zcela jedinečným vybavením. Studium programu vede jeho absolventy především k založení vlastního grafického studia.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments