V Litni proběhne open-air Rusalka v parku

Při příležitosti 10. výročí Festivalu Jarmily Novotné a ke 120. výročí premiéry opery Rusalka se v parku zámku Liteň uskuteční výjimečný letní open-air „Rusalka v parku“, koncertní provedení nejznámějších částí opery Rusalka Antonína Dvořáka.
Rusalka v parku (zdroj Zámek Liteň)

Pozvání do projektu přijal Symfonický orchestr Českého rozhlasu, který vystoupí pod taktovkou Roberta Jindry. Hlavní roli Rusalky ztvární sopranistka Kateřina Kněžíková. Role Prince se ujme Richard Samek, role Vodníka se zhostí Jan Martiník a role Cizí kněžny a Ježibaby Jana Kurucová. Do vedlejších rolí Žínek pořadatelé přizvali vybrané absolventky Interpretačních kurzů v Litni.

Zámecký park poprvé zažije rozměrnou scénu překypující hudbou, zpěvem a tancem v režii vždy nápaditých bratrů Cabanů. Pěveckým vystoupením dodají ten správný efekt tanečníci, kteří během představení rozvíří své kreace na různých místech parku. Ty divákům neuniknou díky projekcím na velkoplošných obrazovkách, jež budou lemovat scénu.

Koncert se uskuteční za každého počasí 28. srpna 2021 ve 20 hodin v zámeckém parku v Litni.

Open-air Rusalka v parku má benefiční charakter a jeho výtěžek bude věnován opravě oranžerie – kulturní památky v zámeckém areálu. Oranžerie by měla sloužit kulturním projektům pro veřejnost. Především by se měla stát zázemím pro konání výtvarných kurzů pro studenty výtvarných škol, laickou veřejnost i děti pod vedením renomovaných českých a světových výtvarníků.

Projekt se koná jako poděkování všem partnerům, umělcům, spolupracovníkům, návštěvníkům a institucím, kteří organizaci od doby jejího vzniku podpořili a podporují.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 2 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments