Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
    • Výherci soutěží
  • Encyklopedie
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Fantaskní ptactvo s hudebními nástroji. Podívejte se na nový design Pražského jara
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Encyklopedie
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true">
Opera PLUS
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Lifestyle

Fantaskní ptactvo s hudebními nástroji. Podívejte se na nový design Pražského jara

ČTK
Publikováno 15/11/2016
sdílejte:
2 minut čtení
sdílejte:

Tradicí českého surrealismu, postmodernou a starými atlasy zvířat se inspirovali grafici při tvorbě nového vizuálního stylu festivalu Pražské jaro. Největší festival klasické hudby v České republice svou „tvář“ promění příští rok. Na všech propagačních materiálech, programech i venkovních billboardech sedmdesátého druhého ročníku se představí v podobě několika netradičních barevných ptáků s hudebními nástroji. Nové vizuály i program zveřejnilo v úterý vedení festivalu na tiskové konferenci.

Vedení festivalu uvedlo, že grafičtí designéři měli za úkol popustit uzdu své fantazii a v tradičním reprezentativním stylu hudební přehlídky najít nové pohledy. Vytvořili tak nový vizuální koncept, pracovně nazvaný Musica Magica. Hudební nástroje se staly součástí nový tvorů – zpěvných ptáků, kteří mají symbolizovat jaro a zvířata „živící se“ hudbou. Pozadí vizuálu imituje zašlý papír starých atlasů.

„Od začátku jsme mysleli na to, aby to vystihovalo podstatu Pražského jara tak, jak si ho minimálně my interpretujeme. Nikde jinde jsme se neinspirovali než ve zdrojích českého surrealismu a postmoderní koláže,“ řekl autor Martin Poláček o vzniku vizuálu. Ten se mění každé tři roky.

Festival prozatím uvedl čtyři motivy, které mají speciální jména, například Harfeník vznešený či Jarník radostiplný, i latinské názvy. Podle Poláčka k nim ještě další přibudou. „Reflektují hudební názvy i ornitologickou část. Jsou vytvořeny v linii české surrealistické tradice od Toyen, Štýrského a Švankmajera,“ dodal.

Vizuály zpracovali grafici ze studia Dynamo Design na počítači. Zakázku získali na základě konkurzu. Podle grafika Libora Jelínka je vizuál Pražského jara v oboru sledován asi podobně bedlivě jako grafická podoba karlovarského filmového festivalu.

TémataPražské jaro
Sdílet článek
Facebook email vytisknout
sdílejte:
Předchozí článek Jitka Hosprová excelovala při světové premiéře
Další článek Procházka noční Paříží s Frankem Castorfem. Gounodův Faust ve Stuttgartu
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
guest
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up