Festival F. L. Věka 2021 zahájí Felix Slováček ml. se sestrou Annou a Komorní filharmonií Pardubice

Slavnostní zahájení 11. ročníku Festivalu F. L. Věka proběhne ve čtvrtek 5. srpna. Na podiu Společenského domu v Solnici se v mnoha rolích představí všestranný umělec Felix Slováček mladší, po jeho boku vystoupí sestra Anna Slováčková a Komorní filharmonie Pardubice.

Felix Slováček ml. (zdroj Felix Slováček ml.)
Felix Slováček ml. (zdroj Felix Slováček ml.)

Program zahajovacího koncertu, který začíná mimořádně v 18 hodin, tvoří světově známé filmové melodie, mimo jiné od legendárního Ennia Moriccone. Zazní také klasický repertoár, včetně Wolfganga Amadea Mozarta, chybět nebudou ani skladby, které proslavil Freddie Mercury.

Kariéra klarinetisty, dirigenta a zpěváka Felixe Slováčka ml. má mnoho kapitol – od května 2008 působil na postu prvního klarinetisty v Karlovarském symfonickém orchestru, se kterým nyní spolupracuje jako sólista. Úspěšně vystoupil i s řadou dalších orchestrů, zúčastnil se turné k 70. narozeninám Karla Gotta a je členem Pražského saxofonového kvarteta. Zahajovací festivalový koncert uvede slovem, přičemž zmíní zajímavosti vybraných skladeb. Jeho sestra Anna Slováčková se během hudební dráhy zúčastnila celostátního turné s Moravia Brass Band jako sólová zpěvačka po boku Milana Peroutky. Sólově zpívá i v Big Bandu Felixe Slováčka. V roce 2015 založila kapelu Aura.

Orchestr mozartovského typu Komorní filharmonii Pardubice se zaměřuje především na interpretaci děl klasicismu, raného romantismu a komorně-orchestrálních skladeb 20. století. Od svého založení v roce 1969 patří pardubičtí filharmonici mezi špičkové české orchestry. Pestrý repertoár orchestru sahá od barokních skladeb přes hudbu období klasicismu a romantismu až po soudobé kompozice a různé multižánrové projekty. Koncertuje na prestižních festivalech a natáčí mimo jiné pro zahraniční společnost Naxos.

Na zahajovací koncert platí vloni zakoupené abonentky i vstupenky. Předprodej probíhá v celostátní prodejní síti Ticketportal a on-line. Pro majitele abonentek 2020 a platných vstupenek vypravují pořadatelé zdarma festivalový autobus.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments