Festival F. L. Věka začne první zářijový víkend

Šest koncertů, šest hudebních podvečerů, z toho tři premiérové z pohledu vystupujících interpretů a jeden velký návrat, to bude měsíc září v rámci 12. ročníku Festivalu F. L. Věka. První víkend se konají hned dva koncerty.
Kostel sv. ducha, Dobruška (zdroj Dobruška)
Kostel sv. ducha, Dobruška (zdroj Dobruška)

V sobotu 3. září 2022 zavítá festival do již tradiční destinace – Přepych. Pro posluchače je připraven nevšední zážitek v podobě zajímavé kombinace zvuku akordeonu a houslí. V kostele sv. Prokopa zazní emotivní argentinská tanga Astora Piazzolly v podání houslisty Jaroslava Svěceného akordeonisty Ladislava Horáka.

V neděli 4. září rozezní interiér jedné z nejkrásnějších staveb Podorlicka – kostelíka Sv. Ducha v Dobrušce – dvojice kytaristů Patrick Vacík a Matěj Freml alias Duo Siempre Nuevo, které letos slaví 15 let od svého vzniku. Siempre Nuevo, jež bude mít na festivalu premiéru, interpretuje jak originální skladby pro kytarová dua, tak i různé transkripce, a to vlastní či jiných autorů. Jeho repertoár obsahuje rovněž starou i moderní hudbu od baroka až po soudobé skladatele. V romantickém prostředí se duo představí s programem poklady české a španělské kytary.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments