O víkendu zahrají v Kroměříži armádní orchestry

Do Kroměříže zamíří o víkendu domácí i zahraniční armádní orchestry, které se ve městě zúčastní 26. ročníku Mezinárodního festivalu vojenských hudeb. Sobotní a nedělní program na Velkém náměstí bude pro diváky a posluchače zdarma.

Ústřední hudba AČR (zdroj Ústřední hudba AČR)
Ústřední hudba AČR (zdroj Ústřední hudba AČR)

Vojáci z Kroměříže již před lety odešli, posádka ji opustila v roce 2004. Přesto je město podle místostarostky Daniely Hebnarové (ODS) historicky stále s armádou, a tedy i vojenskou hudbou, spjato. „Vždyť vojsko bylo v Kroměříži po staletí. Kroměřížané se na festival vojenských hudeb těší a těším se i já,“ řekla Hebnarová.

Ze Slovenska přijede Vojenská hudba ozbrojených sil Slovenské republiky Bratislava, Maďarsko bude v programu zastupovat Vojenská hudba Kaposvár, polská vojenská hudební tělesa bude reprezentovat Vojenská hudba Bytom. Z českých souborů zahraje Ústřední hudba Armády ČR, Vojenská hudba Olomouc a vystoupí Vojenský umělecký soubor Ondráš.

Do Kroměříže přijedou také představitelé české armády. Součástí nedělního programu bude rovněž předání ocenění podplukovníku Kamilu Mezihorákovi, hlavnímu inspektorovi vojenských hudeb. „Rádi bychom tímto způsobem poděkovali podplukovníku Mezihorákovi za dlouholetou spolupráci na přípravě festivalu vojenských hudeb a přízeň, kterou věnoval Kroměříži,“ uvedl kroměřížský starosta Jaroslav Němec (Nezávislí).

V sobotu 27. srpna 2022 se od 17:00 hodin v samostatných koncertech představí zahraniční soubory, s českou Ústřední hudbou AČR vystoupí od 20:00 zpěváci Martin Chodúr a Lucie Silkenová. Program v neděli 28. srpna začínající ve 14:00 hodin zahrnuje vystoupení všech hudeb. Armáda ČR tu předvede ukázky techniky a program festivalu uzavře tradiční monsterkoncert všech hudebních uskupení,“ uvedla mluvčí kroměřížské radnice Šárka Kučerová.

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments