Festival filharmonie pomáhá otevřít zahradu Hospice na Svatém Kopečku
„Jsem rád, že se na Andrově stadionu sešli vynikající interpreti, skvělí hudebníci, nadšené publikum, štědří podporovatelé, ale i ti méně viditelní, kteří vytvořili podmínky k tomu, aby byl hudební večer naplněn neopakovatelnou atmosférou a nevšedními zážitky. Díky vám všem, vážení! A na úplný závěr ‚nultého‘ ročníku Festivalu filharmonie nám zůstává ještě jedna důležitá záležitost, předat symbolický šek a podělit se tak alespoň o část onoho úspěchu s těmi, kteří prožívají závěr svého života v hospicové péči na Svatém Kopečku a někteří z nich to mají v životě hodně, hodně složité,“ sděluje za SK Sigma Olomouc, a.s. Jiří Ficner.
„Hudba spojuje a boří bariéry a nejinak tomu bylo i v případě Festivalu filharmonie. Spojení Moravské filharmonie Olomouc, předních interpretů dalších žánrů a Androva stadionu ukázalo potenciál do budoucích let. A přestože byl letošní ‚nultý‘ ročník v řadě aspektů prubířský, velmi nás těší, že se podařilo naplnit i jeden z cílů koncertu – benefici pro projekt „Otevřeme zahradu“ Hospice na Svatém Kopečku. Patří za to dík všem zúčastněným, i každému, kdo návštěvou koncertu podpořil též tento záměr,“ uvádí ředitel Moravské filharmonie Olomouc Jonáš Harman.
„Projekt Otevřeme zahradu, ale i další projekty Dobrého místa pro život, mají dlouhodobou podporu celého našeho týmu,“ říká za produkci Festivalu filharmonie Marek Berger, ředitel eventové agentury ForsBerg a dodává: „Jsem rád, že se příslib proměnil v konkrétní pomoc a krásnou finanční částku na tento výjimečný projekt.”
„Jsem moc ráda, že se náš dlouhodobý partner SK Sigma Olomouc spolu s Moravskou filharmonií Olomouc, agenturou ForsBerg a statutárním městem Olomouc rozhodli podpořit náš projekt „Otevřeme zahradu“ pro Hospic na Sv. Kopečku a zvýšit tak i povědomí nejen o hospicové péči. Domnívám se totiž, že je nesmírně důležité, aby sílu této myšlenky a její přesah přijalo za své co největší množství lidí,“ říká Věra Zukalová, předsedkyně spolku Dobré místo pro život.
„Vytvořit lidem, kteří tento svět opouští, místo, kde uslyší svou vlastní filharmonii v podobě zvuků přírody a hlasů blízkých, je bohulibé. Otevřít současně tento svět veřejnosti je záslužné nejen pro jednotlivce, ale i pro společnost. Lidé se ke konci života obrací k víře, přírodě, hudbě, domovu, rodičům, ale i těm, které zde zanechají. Čerpají z nejzákladnějších darů lidského bytí. Jsem vděčná za to, že Festival filharmonie byl tvořen srdcem, a stejně tak bylo rozhodnuto i o benefičním přesahu a pomoci pro projekt Otevřeme zahradu“, uzavírá za Festival filharmonie Iveta Gronská.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]