Festival filharmonie pomáhá otevřít zahradu Hospice na Svatém Kopečku

Festival filharmonie včerejším dnem naplnil své benefiční poslání. Právě včera se sešli hlavní představitelé fotbalového klubu SK Sigma Olomouc, Moravské filharmonie Olomouc a produkční agentury ForsBerg s hejtmanem Olomouckého kraje Josefem Suchánkem a náměstkyní primátora Miroslavou Ferancovou, aby zpečetili svůj záměr. Pánové Jiří Ficner, Jonáš Harman a Marek Berger předali zástupci projektu „Otevřeme zahradu“ Hospice na Svatém Kopečku u Olomouce Davidu Rozehnalovi šek na částku 50 000 Kč, paní náměstkyně pak šek na částku 20 000 Kč, kterou poskytlo statutární město Olomouc.
Festival filharmonie – předání finančního daru, 19. července 2023 (zdroj Festival filharmonie)
Festival filharmonie – předání finančního daru, 19. července 2023 (zdroj Festival filharmonie)

„Jsem rád, že se na Andrově stadionu sešli vynikající interpreti, skvělí hudebníci, nadšené publikum, štědří podporovatelé, ale i ti méně viditelní, kteří vytvořili podmínky k tomu, aby byl hudební večer naplněn neopakovatelnou atmosférou a nevšedními zážitky. Díky vám všem, vážení! A na úplný závěr ‚nultého‘ ročníku Festivalu filharmonie nám zůstává ještě jedna důležitá záležitost, předat symbolický šek a podělit se tak alespoň o část onoho úspěchu s těmi, kteří prožívají závěr svého života v hospicové péči na Svatém Kopečku a někteří z nich to mají v životě hodně, hodně složité,“ sděluje za SK Sigma Olomouc, a.s. Jiří Ficner.

„Hudba spojuje a boří bariéry a nejinak tomu bylo i v případě Festivalu filharmonie. Spojení Moravské filharmonie Olomouc, předních interpretů dalších žánrů a Androva stadionu ukázalo potenciál do budoucích let. A přestože byl letošní ‚nultý‘ ročník v řadě aspektů prubířský, velmi nás těší, že se podařilo naplnit i jeden z cílů koncertu – benefici pro projekt „Otevřeme zahradu“ Hospice na Svatém Kopečku. Patří za to dík všem zúčastněným, i každému, kdo návštěvou koncertu podpořil též tento záměr,“ uvádí ředitel Moravské filharmonie Olomouc Jonáš Harman.

„Projekt Otevřeme zahradu, ale i další projekty Dobrého místa pro život, mají dlouhodobou podporu celého našeho týmu,“ říká za produkci Festivalu filharmonie Marek Berger, ředitel eventové agentury ForsBerg a dodává: „Jsem rád, že se příslib proměnil v konkrétní pomoc a krásnou finanční částku na tento výjimečný projekt.”

Festival filharmonie – předání finančního daru, 19. července 2023 (zdroj Festival filharmonie)
Festival filharmonie – předání finančního daru, 19. července 2023 (zdroj Festival filharmonie)

„Jsem moc ráda, že se náš dlouhodobý partner SK Sigma Olomouc spolu s Moravskou filharmonií Olomouc, agenturou ForsBerg a statutárním městem Olomouc rozhodli podpořit náš projekt „Otevřeme zahradu“ pro Hospic na Sv. Kopečku a zvýšit tak i povědomí nejen o hospicové péči. Domnívám se totiž, že je nesmírně důležité, aby sílu této myšlenky a její přesah přijalo za své co největší množství lidí,“ říká Věra Zukalová, předsedkyně spolku Dobré místo pro život.

Vytvořit lidem, kteří tento svět opouští, místo, kde uslyší svou vlastní filharmonii v podobě zvuků přírody a hlasů blízkých, je bohulibé. Otevřít současně tento svět veřejnosti je záslužné nejen pro jednotlivce, ale i pro společnost. Lidé se ke konci života obrací k víře, přírodě, hudbě, domovu, rodičům, ale i těm, které zde zanechají. Čerpají z nejzákladnějších darů lidského bytí. Jsem vděčná za to, že Festival filharmonie byl tvořen srdcem, a stejně tak bylo rozhodnuto i o benefičním přesahu a pomoci pro projekt Otevřeme zahradu“, uzavírá za Festival filharmonie Iveta Gronská.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments