Festival Janáček Brno letos zaznamenal rekordní návštěvnost

Letošní ročník Mezinárodního festivalu Janáček Brno zaznamenal rekordní návštěvnost. Přišlo sedm tisíc dvě stě osmdesát pět diváků. Za vstupenky utržili pořadatelé z Národního divadla Brno dvě celé dvě milionu korun, přičemž loni takto získali asi milion korun. Novinářům to v pondělí oznámila Petra Kovářová k Národního divadla Brno. Rozpočet festivalu je asi čtrnáct milionů korun. Hlavní festivalový program čítal dvacet jedna koncertů a inscenací, průměrná návštěvnost činila téměř osmdesát procent. Například americký Kronos Quartet měl vyprodáno, velký zájem poutala také festivalová inscenace Věci Makropulos v režii Davida Radoka.

Festival se podle pořadatelů svým čtvrtým ročníkem jednoznačně etabloval, a to i v zahraničí. O rostoucí prestiži prý svědčí účast špičkových českých interpretů – zazpívala například Magdalena Kožená – i zahraničních operních domů ze Štýrského Hradce a Záhřebu.

Festival Janáček Brno má formu bienále. Cílem je prezentovat tvorbu Leoše Janáčka v místech, kde žil a tvořil více než padesát let. Program tvoří inscenace domácích i zahraničních operních scén, symfonické a komorní koncerty z tvorby Janáčka, jeho generačních souputníků či následovníků.

Letošní ročník skončil v sobotu provedením Glagolské mše a Věčného evangelia v sále Stadion v Kounicově ulici.

Foto archiv

Komentáře “Festival Janáček Brno letos zaznamenal rekordní návštěvnost

  1. Vynikající byli Kronos Quartet,Věc Makropulos, Výlety pana Broučka a zajímavá byla i Jenůfa z Grazu.
    Už se těším na Mezinárodní festival Janáček Brno 2016.
    To, co jsem slyšela,že by se měl stát součástí Divadelního světa beru jako poplašnou zprávu. Takovou hloupost by p. ředitel Glaser ani nový pan primátor jistě nedopustili.

Napsat komentář