Festival Janáček Brno přesouvá do roku 2021 koncerty, které se letos nemohly odehrát

Letošní ročník prestižního operního a hudebního festivalu Janáček Brno se musel přizpůsobit aktuální komplikované situaci v souvislosti s šířením onemocnění Covid-19. Festival přesto proběhl s velkým úspěchem od 28. září do 16. října v Brně, když se podařilo udělat maximum pro zachování jeho programu.

Janáček Brno 2020, Osud: Alžběta Poláčková, Petr Hrůša (zdroj FB)

„Divácká návštěvnost letošního festivalu přesahující 65 % je za stávajících podmínek velkým úspěchem,“ doplnil Martin Glaser, ředitel Národního divadla Brno. V rámci festivalu Janáček Brno se v roce 2020 podařilo odehrát 18 akcí pro diváky v sálech. Důležitou součástí letošního festivalu se staly rovněž živé přenosy, celkem měli diváci možnost zhlédnout v přímém přenosu čtyři festivalové koncerty. Live streamy festivalu sledovali lidé z Austrálie, Belgie, Kanady, Dánska, Francie, Německa, Mexika, Itálie, Maďarska, Japonska, Nizozemí, Ruska, Jižní Korey, Španělska, Švýcarska, Velké Británie, USA, Polska a dalších zemí.

Národní divadlo Brno se rozhodlo nerušit ani další akce, které se na základě aktuálních opatření nemohly letos konat. Koncerty se tak přesouvají do příštího roku. Jelikož festival Janáček Brno je bienále, nabízí se k tomu ideální příležitost. „Koncerty tak zároveň budou pozvánkou na festival Janáček Brno 2022, který se odehraje v termínu 2. 11. – 19. 11. 2022 a jehož předprodej zahájíme 30. 11. 2021,“ dodal umělecký šéf Janáčkovy opery NdB Jiří Heřman.

Informace ohledně vracení nebo výměny vstupenek na festival Janáček Brno:
Pokud držitelům vstupenek na odložené koncerty nový termín vyhovuje, původní vstupenka zůstává automaticky v platnosti na představení v novém termínu. Není potřeba si vyzvedávat novou.
Pokud byste chtěli vstupenku vrátit, můžete tak učinit do 30. 12. 2020 e-mailem [email protected] a požádat o vrácení peněz.

Seznam produkcí festivalu Janáček Brno přesunutých do roku 2021:
27. 5. 2021, 19 hodin – Kostelní písně ze Znorov – folklorní koncert, Červený kostel
29. 5. 2021, 19 hodin – Dětský sbor Brno, Divadlo Reduta
13. 11. 2021, 19 hodin – Recitál Tomáše Krále a Matana Porata ve vile Tugendhat
20. 11. 2021, 19 hodin – Koncert Pražského filharmonického sboru, Besední dům
30. 11. 2021, 19 hodin – Recitál Pavola Breslika a Róberta Pechance, Divadlo Reduta
Řecké pašije, Janáčkova opera NdB – aktuálně hledáme termín realizace produkce v Janáčkově divadle, informaci zveřejníme na webových stránkách festivalu
Osud, Janáčkova opera NdB – aktuálně hledáme termín realizace produkce a přenosu pro OperaVision v Janáčkově divadle, informaci zveřejníme na webových stránkách festivalu

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments