Festival Jarmily Novotné oslaví desáté výročí Rusalkou v parku

Výběr nejznámějších árií ze slavné opery Rusalka přednesou elitní operní pěvci při mimořádném open air představení Rusalka v parku 28. srpna v zámeckém areálu v Litni. U příležitosti oslav desátého výročí založení neziskové organizace Zámek Liteň a Festivalu Jarmily Novotné zde na rozměrné scéně vystoupí ti nejžádanější ve svém oboru – sólisté Kateřina Kněžíková, Richard Samek, Jan Martiník, Jana Kurucová, Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Robertem Jindrou a další.
Kateřina Kněžíková (zdroj Kateřina Kněžíková)
Kateřina Kněžíková (zdroj Kateřina Kněžíková)

Vedle kvalitního hudebního přednesu návštěvníky potěší multimediální produkce bratrů Cabanů v podobě velkoplošných projekcí, s tanečním doprovodem. Umělci i organizátoři tímto mimořádným koncertním provedením zároveň vzdají poctu jednomu z nejslavnějších českých hudebních děl všech dob – opeře Rusalka, která byla poprvé uvedena před 120 lety.

„Protože se Rusalka v parku odehraje ve speciálním prostředí, pracujeme na přípravách projektu již více než rok, abychom nepodcenili žádnou ze složek. Lokalitu parku jsme si vybrali proto, že v něm je krásné jezírko, a vůbec přírodní scenérie je k opeře Rusalka naprosto adekvátní a bude hrát také velký význam v rámci naší inscenace. Návštěvníci uslyší klíčové scény z opery. Jedná se o koncertní provedení, tedy orchestr a pěvci budou na pódiu zpívat své party a zámecký park plánuji využít vizuálně a chci do něj zapojit tanečníky, kteří budou operu hrát v reálném prostředí.,“ vykresluje konkrétní obrysy představení Michal Caban.   

Maximální kapacita hlediště je až dva tisíce osob, což ale letos organizátoři nepředpokládají, a nakonec i vítají vzhledem k protipandemickým opatřením. „Záleží nám rovněž na pocitu bezpečí přítomných, aby měli dostatečné rozestupy. I tak nás ale velmi těší, že navzdory nejistému období, v němž se nacházíme, je zájem o vstupenky ze strany veřejnosti vskutku značný,“ dodává Ivana Leidlová, ředitelka Festivalu Jarmily Novotné.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments