Festival Magický klavír v proměnách času představí klavírní talenty

Talentovaní klavíristé a klavíristky z řad žáků Základních uměleckých škol se představí v Opavě. Na nesoutěžním festivalu Magický klavír v proměnách času vystoupí 18. listopadu 2021 sto patnáct dětí z dvaadvaceti škol.
Nora Lubbadová (zdroj Nora Lubbadová)
Nora Lubbadová (zdroj Nora Lubbadová)

Festival Magický klavír v proměnách času se bude konat v prostorách Církevní konzervatoře Německého řádu. “Pro přihlášené žáky jsou připraveny klavírní workshopy vedené pedagogy z Církevní konzervatoře Německého řádu a Fakulty umění Ostravské univerzity,” řekla Stanislava Lohinová z opavské Základní umělecké školy.

Vystoupí například Nora Lubbadová, teprve dvanáctiletá klavíristka, která je laureátkou mnoha i zahraničních soutěží. Na programu svého opavského vystoupení bude mít skladby Johanna Sebastiana Bacha či Luwiga van Beethovena. “Festival pak vyvrcholí večerním vystoupením Lukáše Michela a Elišky Novotné, kteří diváky potěší skladbami českých skladatelů. Koncerty budou přístupné pro veřejnost za dobrovolné vstupné při dodržení platných epidemických podmínek,” doplnila Stanislava Lohinová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments