Festival Smetanova Litomyšl má již 13 z 41 pořadů vyprodaných

Za první den předprodeje vstupenek na 61. ročník hudebního festivalu Smetanova Litomyšl se vyprodalo 13 z 41 pořadů. Prodejní systém se ve středu dopoledne přechodně potýkal s problémy, podařilo se je ale odstranit. Jen za první hodinu bylo prodáno 3427 vstupenek a dalších 7000 zarezervováno, řekla mluvčí festivalu Jana Bisová.
Smetanova Litomyšl (zdroj FB Smetanova Litomyšl)

Tradičně je mezi prvními vyprodaný slavnostní zahajovací koncert, potom Hvězdy operního nebe s Olgou Peretytatko, Čajkovského orchestr Moskva nebo oba koncerty na přání Freeman show, kde jsme přidávali jeden odpolední koncert navíc,” uvedla Bisová.

Vstupenky již nejsou k dostání na vystoupení Magdaleny Kožené, operu Leoše Janáčka Liška Bystrouška, obě představení muzikálu Jesus Christ Superstar a pořadu Tango na cestách. Vyprodal se i výběr z nejslavnějších árií a sborů z oratorií Georga Friedricha Händela v podání barytonisty Adama Plachetky a závěrečné Velké finále.

Zájemci ještě mají naději, že na nedostupné pořady lístky dostanou. V sobotu 9. března 2019 se uvolní do prodeje nevyzvednuté rezervace. Další vstupenky z těch, které jsou zatím blokovány pro partnery a sponzory festivalu, organizátoři divákům nabídnou v květnu.

Už od 27. února si lidé mohli koupit vstupenkové balíčky opravňující k návštěvě vždy tří po sobě jdoucích hlavních pořadů každého festivalového víkendu. V nabídce byly čtyři kombinace pořadů, prodej skončil 5. března 2019.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na