První setkání Ateliéru hudební edukace

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK na podzim vydal zprávu o tom, že zakládá Ateliér hudební edukace. První projekt Ateliéru nese název Hudebka na dotek a vznikl v součinnosti s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy. Workshopy jsou určeny studentům vysokých škol, kteří studují učitelství hudební výchovy. V sobotu 3. března 2019 se první workshop uskutečnil a příští sobotu proběhne i jeho plánované pokračování společně s koncertem Orchestr na dotek pro rodiny s dětmi, který byl přesunut z uzavřené Smetanovy síně do Divadla Hybernia. Další workshopy se budou konat v dubnu.
Děti z Hudebního klubu Fík vystupují v rámci rodinného koncertu FOK (foto Petr Dyrc)

„Workshop pro studenty Pedagogické fakulty UK se v sobotu nesl ve velmi tvůrčím duchu. Vedla ho předsedkyně České Orffovy společnosti Lenka Pospíšilová. Studenti si během několika hodin vyzkoušeli, jak pracovat s klasickou hudbou tak, aby se stala pro děti předmětem opravdového zájmu, a především radostí. V malém sále kostela sv. Šimona a Judy zněly Orffovy nástroje, hudba Antonia Vivaldiho, zpěv i smích všech zúčastněných. Věříme, že stejně dobrá a kreativní atmosféra bude vždy součástí hodin našich frekventantů, budoucích pedagogů,“ uvedla produkční edukativních pořadů FOK Eva Kolková.

Platforma, která sdružuje ty nejlepší v tomto oboru, má za úkol spolupracovat nejen na tvorbě edukativních pořadů, ale také postupně rozšířit formy a druhy činnosti. Dílny pro studenty učitelství hudební výchovy přirozeně navazují na přípravná dopoledne v rámci aktivit Hudebního klubu FÍK, kde lektorky České Orffovy společnosti pracují s dětmi na dané hudební téma. Nejdříve budou mít studenti možnost sledovat práci s dětmi v dílnách a po drobném představení pro rodiče tuto práci zreflektovat. Následují praktické workshopy zaměřené na kreativní hudební výchovu s důrazem na aktivní poslech, improvizaci a vlastní vytváření hudebních celků.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na