Festival Tanec Praha začíná

Festival Tanec Praha 2015 zahájí dnes večer v Hudebním divadle v Karlíně slavný berlínský soubor Sasha Waltz & Guests. Jeho sedm členů roztančí živě interpretovanou Schubertovu hudbu v díle Impromptus.Festival představí taneční tvorbu ze sedmi evropských zemí a Izraele a v Praze vyvrcholí účinkováním proslulého souboru Batsheva Dance Company. Současný tanec se tradičně v rámci festivalu představí také v regionech.

Sasha Waltz & Guests se představí také v Plzni, které je Evropským hlavním městem kultury. Tam uvede své nejslavnější dílo, kterým choreografka Sasha Waltz prorazila na světové scény: Travelogue I – Twenty to Eight. Soubor s ním vystoupil na festivalu Tanec Praha už v roce 1994 a stále ho má v repertoáru. V regionech festival zavítá do 15 měst a obcí.

V Praze je na programu celkem třináct večerních představení v divadle a dvojnásobný počet doprovodných programů s volným vstupem venku. Vedle souboru Sashi Waltz má být druhou událostí sezony první hostování slavného izraelského souboru Batsheva Dance Company, který vede jeden z nejvýznamnějších současných choreografů, i v Česku oblíbený Ohad Naharin. Batsheva na festival přiveze novou inscenaci, kterou v Praze uvede těsně po světové premiéře v Tel Avivu.

Foto AP / Jan Bauer

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]