Festival Za poklady Broumovska představí vítěze soutěže Concertino Praga

Violoncello a housle zazní na dalším koncertu festivalu Za poklady Broumovska v sobotu 13. srpna 2022 v martínkovickém kostele sv. Jiří a Martina. Mladí interpreti – houslista Kristian Mráček a violoncellista David Pěruška – zvolili s ohledem na neobvyklé spojení především moderní repertoár. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům na Broumovsku.

Duo Mráček–Pěruška (zdroj Za poklady Broumovska)
Duo Mráček–Pěruška (zdroj Za poklady Broumovska)

Vítězové komorní kategorie soutěže Concertino Praga 2021, duo Mráček–Pěruška, se představí na festivalu Za poklady Broumovska v rámci spolupráce s mezinárodními soutěžemi a festivalové prezentace nejmladší generace. Kristian naváže na sólové vystoupení z minulého roku, kdy na festivalu provedl díla Antonína Dvořáka a Antonia Vivaldiho za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Kristian Mráček i David Pěruška studují na Pražské konzervatoři, oba se účastní národních i mezinárodních soutěží a mají za sebou řadu úspěšných umístění a sólových vystoupení. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek putuje na pomoc kostelům.

Během koncertu švýcarského hornisty Oliviera Darbellaye, německého hornisty Jense Plückera, klavíristky Jany Goliášové a domácích hráčů na lesní roh (Zuzany Rzounkové a Jana Vobořila), který se pořádal 6. srpna 2022, se podařilo vybrat 17 983 korun.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments