Festival Za poklady Broumovska se vrací k obvyklému formátu koncertů pro veřejnost

Letní festival Za poklady Broumovska se tento týden přehoupne do své druhé poloviny. Na přelomu týdne – ve čtvrtek 30. července od 19:30 – nabídne v Hejtmánkovicích podvečer pod širým nebem s Cimbálovou muzikou Milana Broučka. V sobotu 1. srpna se přesune do Bezděkova nad Metují, kde v kostele sv. Prokopa vystoupí od 18 hodin hobojista Martin Daněk, cembalistka Monika Knoblochová a violoncellistka a hráčka na violu da gamba Mélusine de Pas. Vrací se tak ke svému obvyklému formátu koncertů v kostelích broumovské skupiny.

Cimbálová muzika Milana Broučka (zdroj Za poklady Broumovska)

Čtvrtek 30. července – Hejtmánkovice
Čtvrteční koncert cimbálové kapely z Plzně ve stylu piknikového podvečera bude příjemným strávením konce letního dne v unikátní broumovské krajině. Cimbálová muzika Milana Broučka hraje nejen tradiční repertoár určený pro tuto formaci, ale i úpravy rockových kapel jako Metallica nebo Pink Floyd. Večer se uskuteční od půl osmé na kopečku nad penzionem Jízdárna Hejtmánkovice, vstupné je dobrovolné.

„Na místě bude kolem 50 míst k sezení pro starší posluchače, jinak doporučujeme vlastní deky s sebou. Zajištěno bude drobné občerstvení, parkování bude vyhrazeno před Jízdárnou v Hejtmánkovicích, na kopeček se pak posluchači přesunou pěšky. V omezeném množství bude zajištěno i parkování přímo na kopečku, a to především pro méně mobilní posluchače, ideálně s návratem řidiče zpět na parkoviště. V případě špatného počasí akce proběhne na Jízdárně v Hejtmánkovicích,“ uvedli organizátoři.

Martin Daněk, Mezinárodní hudební soutěž Pražského jara 2019 (foto Ivan Malý)

Sobota 1. srpna – Bezděkov nad Metují
Sobotním koncertem se festival vrací k tradiční dramaturgii i tradičnímu formátu koncertů. V kostele sv. Prokopa v Bezděkově nad Metují vystoupí od osmnácti hodin vítěz Pražského Jara 2019, hobojista Martin Daněk, spolu s cembalistkou Monikou Knoblochovou a francouzskou violoncellistkou a hráčkou na violu da gamba Mélusine de Pas.

„Dlouhodobá spolupráce s mezinárodními domácími soutěžemi ukazuje, že festival podporou mladých zvolil správný směr. Kromě Pražského jara spolupracujeme například i s Broumovskou klávesou. Pro naše posluchače je určitě zajímavé sledovat vývoj profesionální kariéry mladých interpretů a těšit se z jejich návratů na festival po letech uměleckého zrání,“ dodává ředitelka festivalu Tereza Kramplová.

Monika Knoblochová (zdroj napajedla.cz)

Program:

  • Georg Friedrich Händel: Sonáta F dur pro hoboj a basso continuo HWV 363a
  • Jean Philippe Rameau: Piecès de clavecin en concert: Concert č. 5
  • Francois Couperin: Les Goûts-réunis, ou Nouveaux concerts: Concert XIV.
  • Giuseppe Sammartini: Sonáta G dur pro hoboj a basso continuo

Kromě tradičního dobrovolného vstupného, které festival každoročně věnuje na záchranu kostelů, mohou posluchači podpořit festival také na webu Darujme.cz. Aktuální informace naleznou zájemci na webu nebo na facebookovém profilu festivalu.

Mélusine de Pas (foto Petra Hajská)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments