Festival Zlatá pecka začne 21. srpna

Pořadatelé hudebního festivalu Zlatá Pecka Chrudim, jehož protagonistkou je mezzosopranistka Dagmar Pecková, upřesňují program přehlídky. Letošní ročník je věnován Marii Callasové, operní pěvkyni řeckého původu. Tento záměr měli organizátoři již minulý rok, ale kvůli epidemii nemoci covid-19 se uskuteční až letos.
Koncert Fenomén Maria Callas (zdroj Zlatá pecka)
Koncert Fenomén Maria Callas (zdroj Zlatá pecka)

Jako poctu velké umělkyni jsme koncipovali i náš letošní program. Alespoň přiblížit její život, umění a repertoár našim divákům se budeme snažit prostřednictvím našich špičkových pěveckých interpretek v koncertě nazvaném Fenomén Maria Callas, v hraném i dokumentárním filmu a fotografiích. Zajímavý vhled poskytnou i výtvarná díla předních českých výtvarných umělců,” uvedl za pořadatele Petr Drahoš.

Slavnostnímu zahájení s bohoslužbou a mší Gioachina Rossiniho Petite messe solennelle 22. srpna 2021 v kostele Nanebevzetí Panny Marie bude o den dříve předcházet otevření multimediální výstavy ve výstavní síni divadla Karla Pippicha s názvem Fenomén Maria Callas. Vlastní začátek festivalu představuje večerní koncert v Klášterních zahradách, na programu budou díla Gaetana Donizettiho, Vincenza Belliniho, Luigiho Cherubiniho, Gioachina Rossiniho, Giuseppa Verdiho, Giacoma Pucciniho nebo Georgese Bizeta.

V dalších dnech se ve Východočeském divadle v Pardubicích uskuteční představení Dětské opery Praha, ve velkém sále chrudimského muzea hudební večer Dagmar Peckové a zástupců nastupující pěvecké generace a absolventů Interpretačních kurzů Peckové s názvem Pěvissimo! V Novém zámku v Kostelci nad Orlicí vystoupí s Peckovou nadané dětí do patnácti let v pořadu Talentissimo.

O den později Pecková vystoupí v divadle Karla Pippicha ve hře Terrence McNallyho Mistrovská lekce, kterou autor napsal pod dojmem mistrovských kurzů Marie Callasové v New Yorku. Tentýž den se v Základní umělecké škole v Holicích uskuteční koncert tělesa Epoque Quartet. Přehlídku 30. srpna 2021 tradičně ukončí v chrudimském divadle opera Jana Jiráně Carmen Y Carmen v hlavních rolích s Peckovou a herečkou Bárou Hrzánovou. Autor představení napsal přímo ně. Kompletní program je dostupný na stránkách festivalu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


4 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments