Festivaly čerpají dotace v plné výši

Hudební, divadelní a filmové festivaly, které pravidelně dostávají dotaci od ministerstva kultury (MK), ji letos většinou získaly v plné výši, i když měly, respektive budou mít kvůli koronaviru omezený program.
Ilustrační foto (zdroj pexels.com)

Organizátoři festivalů většinou museli vyloučit účast zahraničních hostů, redukovat jejich rozsah či festivaly do značné míry přesunout do online prostředí. Pražské jaro namísto schválené dotace 26 milionů korun požádalo o méně peněz, a to o 20,8 milionu korun. Karlovarský filmový festival a většina dalších čerpaly dotaci v plné výši 30 milionů korun. Tuto skutečnost uvedlo ministerstvo kultury.

V plné výši čerpal dotaci také např. festival Tanec Praha (5,8 milionu korun). Tanec Praha musel v červnu omezit účast zahraničních hostů, zareagoval ale množstvím programů pod širým nebem či změnou organizace, která umožnila produkci i v době doznívajících opatření v první vlně pandemie.

Změny kvůli opatření proti šíření koronaviru pořadatelé MK oznámili a alternativní program je podle MK v souladu s podmínkami rozhodnutí o poskytnutí dotace. 

Mezinárodní festival Divadlo, který se bude v Plzni konat v polovině září, má rozpočet 15,7 milionu korun a dotaci letos dostal 9,2 milionu. Počítá i s účastí kanadských a francouzských hostů. „Dotaci od ministerstva kultury festival čerpá v plné výši,“ řekl za festival Jiří Sedlák.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments