Filharmonie Bohuslava Martinů chystá tři neobvyklé koncerty pod širým nebem

Filharmonie Bohuslava Martinů chystá ve Zlíně tři koncerty pod širým nebem, k nimž si přizve i hosty. Mezi nimi budou například Felix Slováček nebo Hradišťan. Dva koncerty se uskuteční v srpnu a třetí začátkem září na venkovní platformě Baťova institutu, tedy v prostoru mezi někdejší 14. a 15. tovární budovou. Vstupenky jsou již v prodeji.

Felix Slováček jr., Felix Slováček, Anna Julie Slováčková (zdroj Filharmonie Bohuslava Martinů)
Felix Slováček jr., Felix Slováček, Anna Julie Slováčková (zdroj Filharmonie Bohuslava Martinů)

Sérii vystoupení zahájí filharmonie v úterý 9. srpna v 19:30 hodin koncertem s názvem Slováček Family. “Zazní klasická hudba, hudba z filmů, muzikálů, hudba populární naše i světová v podání saxofonisty Felixe Slováčka, zpěvačky Anny Julie Slováčkové a dirigenta, saxofonisty a zpěváka Felixe Slováčka juniora spolu s Filharmonií Bohuslava Martinů. Na klavír zahraje Vjačeslav Grochovskij,” uvedla mluvčí Baťova institutu Alena Babicová.

Další koncert je na programu v úterý 30. srpna v 19:30 hodin. Spolu s filharmonií pod vedením dirigenta Stanislava Vavřínka na jednom pódiu vystoupí Jiří Pavlica a Hradišťan. Poslední koncert se uskuteční ve středu 7. září v 19:00 hodin, kdy na platformě za doprovodu zlínské filharmonie vystoupí poprockové duo violoncellistů The Cello Boys. Podle pořadatelů zahrají slavné rockové a popové hity, například od Imagine Dragons, Lady Gaga, AC/DC, U2.

V případě nepřízně počasí se koncert Slováček Family uskuteční o den později, tedy 10. srpna v 19:30 hodin na platformě Baťova institutu. Koncerty Hradišťanu a The Cello Boys by zůstaly ve stejném termínu, pouze by se přesunuly do Kongresového centra Zlín. Vstupenky jsou k dostání online a v pokladnách Baťova institutu a Filharmonie Bohuslava Martinů v kongresovém centru.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments