Filharmonie Brno a Česká filharmonie odehrají benefiční koncert pro oběti tornáda

Pomoci obětem živelní katastrofy a poděkovat těm, kdo již pomohli a pomáhají dále. Ať už finančně nebo přímo na místě. To je smyslem benefičního Koncertu naděje, který se uskuteční v sobotu 3. července. Pod taktovkou Tomáše Netopila se spojí Česká filharmonie s Filharmonií Brno.

Tomáš Netopil a Česká filharmonie (zdroj Česká filharmonie)
Tomáš Netopil a Česká filharmonie (zdroj Česká filharmonie)

„Koncert pod záštitou ministra kultury Lubomíra Zaorálka se uskuteční v jízdárně valtického zámku, vysílá ho živě Česká televize. Od 20:10 jej mohou lidé sledovat na ČT art, jeho první část ve stejný čas také na ČT 1,“ informovala ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Tornádo, které se prohnalo obcemi na jihu Moravy minulý čtvrtek, zasáhlo i některé členy Filharmonie Brno. Jeden z nich bydlí v přímo v Moravské Nové Vsi, několik dalších má v oblasti příbuzné. „V Lužicích bydlí část mých blízkých. Jedněm z nich vzalo tornádo střechu, druhým střechu i se štítovou zdí. Ve středu, tedy den před tou šíleností, tam měly odjet moje dvě malé děti, naštěstí zůstaly doma. Ani nevíte, jak jsem za to zpětně rád. Okamžitě jsem si překopal program na léto tak, abych mohl pomáhat na místě nebo právě hlídat děti,“ uvedl trumpetista Filharmonie Brno. Podobných příběhů je v orchestru více, část kolegů jim proto vyjela pomáhat na místo při odklízení následků.

Sobotním benefičním koncertem provede diváky moderátor Marek Eben. Kromě televize jej mohou zájemci sledovat i na sociálních sítích obou orchestrů. Česká filharmonie a Filharmonie Brno se již minulou sobotu připojily k veřejné sbírce zřízené Nadací Via. Diváci koncertu i všichni ostatní mohou přispět online na adrese darujme.cz/promoravu, na sbírkový účet 200900222/0800 prostřednictvím DMS zprávy ve tvaru DMS TORNADO 90 na telefonní číslo 87 777.

Program koncertu:
Česká státní hymna
Antonín Dvořák: Slovanské tance II. řada (op. 72), č. 5 b moll Poco adagio (Špacírka)
Antonín Dvořák: Symfonie č. 9 e moll, op. 95 „Novosvětská“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments