Filharmonie Brno mívá plno, někdy nestačí ani lístky na stání

Filharmonii Brno se podařilo s jednou výjimkou vyprodat všechny koncerty hlavních abonentních řad v první polovině aktuální sezony. Někdy nestačily pokrýt zájem publika ani vstupenky na stání. Plno bude také na lednových koncertech z předplatních řad. Tři v Besedním domě jsou vyprodané, u dvou v sále Stadion zbývá posledních pár míst, uvedla mluvčí orchestru Kateřina Konečná.
Filharmonie Brno, Dennis Russell Davies (foto Filharmonie Brno)

V první polovině sezony vzbudil největší zájem program Bernstein 100. „Hráli jsme ho dva večery na Stadionu a prodali 1128 vstupenek. V závěsu za ním se drží program Z nového světa, který zmizel téměř ihned po uvolnění do prodeje,“ uvedla ředitelka filharmonie Marie Kučerová. Oba programy řídil šéfdirigent Dennis Russell Davies.

Vysokému zájmu posluchačů se i v této sezoně těší koncerty z abonmá určeného pro rodiny s dětmi od čtyř let. Návštěvnost říjnového koncertu se dostala na 98 procent, vánoční program byl vyprodaný včetně vstupenek na stání.

Ujala se také novinka – neformální besedy před koncerty z cyklu Filharmonie doma II. Zájemci se dozvědí informace o skladbách, které je následně čekají v sále. Někdy přichází za posluchači dirigent, jindy jim například hudebník Martin Opršál předvedl hru na perkusní flexaton. Je to netradiční hudební nástroj, který se následně při koncertě rozléhal sálem, uvedl dramaturg Vítězslav Mikeš, který besedami provází.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat