Firma Petrof zvedla tržby i počet zaměstnanců

Rodinná společnost Petrof Hradec Králové, která je předním evropským výrobcem pian a klavírů, loni vykázala nejvyšší tržby za posledních deset let. Prodej zvedla o 12 procent na 285 milionů korun a růstu dosáhla pátý rok po sobě. Zisk firma loni zopakovala na úrovni 12,5 milionu korun. "Výroba pianin a klavírů v provozech Petrof běžela na plné obrátky," uvedla ve výroční zprávě prezidentka Petrofu Zuzana Ceralová Petrofová. Letos si firma připomíná 155 let od založení v roce 1864.
Klavíry Petrof (zdroj Petrof.cz)

Z exportu loni firma Petrof získala téměř 90 procent tržeb. Pianina a klavíry podnik vyváží do více než 65 zemí celého světa. Hlavní část produkce dodává na východní trhy, kde je nejdůležitějším odbytištěm Čína. Prodeje nástrojů v Česku Petrof loni zvýšil o 55 procent na 19,5 milionu korun.

S růstem výroby, prodeje a dalších aktivit společnost ke konci roku 2018 zvýšila počet zaměstnanců o 22 procent z 219 na 267 lidí. Významným dílem se na nárůstu zaměstnanců podílely nové aktivity související s projektem reprezentativního obchodního a kulturního centra Petrof Gallery. Centrum v hodnotě 60 milionů korun podnik otevřel v závěru roku 2017 na okraji výrobního areálu v Hradci Králové. Jeho součástí jsou prodejní salon, hudební kavárna a víceúčelová hala pro 500 lidí pro pořádání koncertů, konferencí či společenských setkání.

Loni se v Petrof Gallery uskutečnilo přes 200 kulturních, společenských a vzdělávacích akcí. “Po našem vzoru začínají budovat podobné reprezentativní a vícefunkční prostory někteří z našich obchodních partnerů ve světě,” uvedla Ceralová Petrofová, která je představitelkou páté generace rodiny Petrofů. V červnu byla Petrof Gallery otevřena v Číně ve městě Si-an, které je známé nálezem slavné terakotové armády.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na