Firmy podnikající v kultuře mohou žádat o podporu až deset milionů Kč

Firmy podnikající v kultuře mohou ode dneška žádat o podporu z programu COVID kultura. Jeden žadatel může dostat až deset milionů korun. V tiskové zprávě to dnes uvedlo ministerstvo průmyslu, které výzvu připravilo spolu s ministerstvem kultury. O kompenzaci v souvislosti s koronavirem budou moci požádat firmy a neziskové subjekty pořádající kulturní akce. Žádosti mohou podávat do 30. června prostřednictvím portálu ministerstva průmyslu.

Ilustrační foto (zdroj Freepik)
Ilustrační foto (zdroj Freepik)

„O kompenzaci v souvislosti s koronavirem mohou požádat firmy a neziskové subjekty pořádající kulturní akce,“ uvedl vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Jde například o divadla, organizátory hudebních či tanečních festivalů, pořadatele cirkusů, hudební kluby či ticketingové společnosti. V programu je připraveno 800 milionů korun.

Podle Pavla Vinklera, ředitele odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, je ve výzvě nově zjednodušený výpočet dotace, který se odvíjí od dotace poskytnuté žadateli v rámci předchozí výzvy. „Nebude tedy nutné dokládat faktury a další doklady k žádosti. Tím se urychlí vyplacení peněz. Je ovšem nutné podotknout, že ještě čekáme na schválení výzvy Evropskou komisí a až následně budeme moci posílat peníze,“ uvedl.

Dnes spuštěná pomoc je součástí třetí výzvy dotačního programu COVID kultura, kterou vyhlásilo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo kultury počátkem února, nejprve pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ). O jednorázovou podporu 60.000 korun mohou žádat jednotlivci v uměleckých a umělecko-technických profesích, na které nejvíce dopadla vládní opatření proti šíření koronaviru. Žádosti o příspěvek je možné podávat do 30. dubna.

Program COVID kultura vyhlásil dvě výzvy pro OSVČ a podnikatele v kultuře a bylo možné v něm žádat o podporu do konce loňského roku. Program rozdělil 900 milionů korun.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments