Flamenco De Sofa uvede zítra představení Adriána Santany a prodlouží program

On-line festival na podporu španělských legend Flamenco De Sofa pokračuje. Ve čtvrtek 16. července uvede představení Simbiosis v provedení tanečníka a lektora Adriána Santany. Pro dosavadní velký úspěch se organizátoři rozhodli původní dvouměsíční program festivalu protáhnout o další měsíc.

Tanečník Adrián Santana (zdroj promo online festivalu Flamenco De Sofa)

Jsem moc ráda, že se nám podařilo nadchnout flamenkové publikum z celého světa pro dobrou věc,“ říká ředitelka festivalu Karol Martincová a dodává: „Projekt má mezi umělci velmi pozitivní ohlasy, a i přesto, že nebylo v plánu festival protahovat, nakonec jsme se souborům rozhodli vyhovět. Tím se program prodlouží i na měsíc srpen.Famenco de Sofa vzniklo v České republice s myšlenkou pomoci umělcům, kteří pochází z jedné z nejvíce pandemií zasažených zemí. Srpnový program zatím organizátoři neoznámili.

Stream představení Simbiosis bude možné zhlédnout zdarma od 16. do 22. července na webových a facebookových stránkách festivalu zdarma. V tomto termínu mohou také diváci přispívat souboru Adriána Santany do virtuálního „klobouku“ libovolnou částkou. Nadšení zájemci tak mohou z pohodlí domova sledovat představení světové úrovně a zároveň finančně podpořit své oblíbené umělce. Jako další uvede festival příští týden 23. 7. Mónicu Fernández s představením Comadre, které otevírá divákům cestu do nejhlubších koutů taneční i lidské duše. To bude možné zhlédnout do 29. července.

Flamenco De Sofa už nabídlo představení sevillského virtuózního tanečníka Davida Péreze, špičkovou tanečnici Karime Amayu, držitele Grammy Nina de los Reyes, Antonia Molinu “El Chora“ nebo legendární tanečnici La Monetu.

On-line stream bude jako v uplynulých týdnech zveřejněn stránkách festivalu, na YouTube a na facebookovém profilu FlamencoDeSofa ve čtvrtek v 19 hodin a bude ke zhlédnutí do středy dalšího týdne. Finance vybrané za jednotlivé koncerty jsou dle organizátorů posílány do Španělska jednotlivým souborům a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách.

Adrián Santana, jehož vystoupení je přenášeno tento týden, začal studovat tanec v 9 letech u svého strýce, slavného tanečníka z Malagy, Pepita Vargase a vystudoval zde Taneční konzervatoř. Brzy se stal členem profesionálních souborů a sdílel pódium s umělci velkých jmen, jako jsou: Pastora Galván, Nani Paños, Rafael Estévez, Javier Latorre nebo Lola Greco. Za svou kariéru posbíral mnoho významných cen. Adrián Santana je zván na prestižní flamenkové festivaly ve Španělsku i ve světě. Pravidelně spolupracuje s hvězdami flamenkové scény, jakými jsou například Granero a Antonio Canales. Kromě představení se také věnuje výuce flamenka. Má širokou základnu žáků po celém světě.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat