FOK chystá tradiční open-air koncert ve Valdštejnské zahradě

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se počátkem 88. koncertní sezóny vrací do Valdštejnské zahrady. Oblíbený koncert pro všechny milovníky hudby se letos opět ponese ve filmovém duchu. K orchestru pod taktovkou Marko Ivanoviće se přidá také sopranistka Jana Šrejma Kačírková. Koncert se uskuteční ve středu 31. srpna 2022 v 17:00 hodin. Vstupné je dobrovolné.
Valdštejnská zahrada (foto Jaroslav Petr)
Valdštejnská zahrada (foto Jaroslav Petr)

„Za pomoci Senátu jsme před osmi lety obnovili smetáčkovskou tradici koncertů ve Valdštejnské zahradě. Co vše už za těch pár let její zdi slyšely a prožily! Sedm nádherných prosluněných happeningů s hity klasické a filmové hudby, zpívající a tančící publikum napříč generacemi i národy, ale i posmutnělý koncert jen pro televizní kamery nebo podvečer mohutně zkrápěný deštěm, kdy nejdůležitějším dramaturgem byl radar pohybu mraků. Přesto se na toto magické místo rádi vracíme, protože Sala terrena poskytuje unikátní, a zároveň přirozené orchestrální zázemí,“ říká ke koncertu dramaturg Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK Martin Rudovský.

Na programu bude letos opět filmová hudba. Návštěvníci se mohou těšit na melodie z filmů Tenkrát na západě, Obchod na korze, Spalovač mrtvol nebo Goyovy přízraky. Zazní také známé skladby z oblasti vážné hudby, jako Brahmsova Akademická slavnostní předehra, Suita ze Špalíčku Bohuslava Martinů, Pohádka Josefa Suka a árie Mařenky z opery Prodaná nevěsta Bedřicha Smetany, které se ujme sopranistka Jana Šrejma Kačírková.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments