FOK míří do Španělska, v Praze budou pokračovat komorní řady

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK se představí na čtyřech koncertech s houslistou Ivanem Ženatým na turné ve Španělsku. V Praze se Pražští symfonikové znovu připomenou v polovině února v jazzově laděném programu Gershwin & Mahler. V metropoli budou zatím pokračovat komorní řady pořádané Koncertním jednatelstvím FOK.

Turné s virtuosem Ženatým zahájí Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pod taktovkou Heiko Mathiase Förstera v Castellonu na španělském pobřeží 20. ledna. „Po předehře ke Smetanově Prodané nevěstě zazní Brahmsův Houslový koncert a Dvořákova Symfonie č. 8, kterou o den později v Zaragoze nahradí Sibeliova Druhá symfonie. Odtud se Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK přesune se stejným programem do Santanderu a turné zakončí 25. ledna v severošpanělském Logroňu,“ uvedla Anna Černá.Druhá symfonie Jeana Sibelia zazněla i i na dvou pražských koncertech, kterými si Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK s Ženatým 14. a 15. ledna ve Smetanově síni Obecního domu připomněli letošní výročí Sibelia a Bohuslava Martinů.

V Praze budou tento týden pokračovat komorní řady pořádané Koncertním jednatelstvím FOK. Cyklus Stará hudba představí v Kostele sv. Šimona a Judy program Zrod polyfonie. Do románských a gotických chrámů desátého až dvanáctého století přenese posluchače 20. ledna soubor Tiburtina Ensemble. O dva dny později Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v Klášteře sv. Anežky České nabídne obnovený cyklus Obrazy a hudba kytaristy Lubomíra Brabce a výklad k obrazu Pabla Picassa Karta a plynový hořák.

Na pódiu Kostela sv. Šimona a Judy se pak 3. února představí komorní soubor Musica Pro Anima, který sdružuje šestici předních členů Pražských symfoniků. Program zahrnuje skladby Jana Zacha, Antonína Rejchy a Antonína Dvořáka.

Foto Ivan Korč

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky