FOK odehraje dva koncerty ve Valdštejnské zahradě

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK odehraje tradiční koncert ve Valdštejnské zahradě, letos hned dvakrát za sebou. 25. a 26. srpna 2021 od 17:00 hodin se prostory barokní zahrady Senátu ČR rozezní pod taktovkou dirigenta Jana Kučery.

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

Koncerty ve Valdštejnské zahradě jsou již několikaletou tradiční letní akcí Pražských symfoniků. Pod záštitou Senátu se každoročně zahrada rozezní melodiemi, ať už více či méně známými, které potěší jak zběhlé návštěvníky koncertů vážné hudby, tak všechny ostatní, kteří mají chuť si poslechnout živý orchestr v netradičním prostředí.

Program vsadil na nezapomenutelnou melodii Beethovenovy „Osudové“, krásu a jemnost Květinového valčíku z Čajkovského Louskáčka, ale i na méně známou Dvořákovu skladbu Můj domov, která byla původně napsána jako předehra k divadelní hře Františka Ferdinanda Šamberka Josef Kajetán Tyl. Potěší však také milovníky filmů a seriálů, neboť na programu budou také melodie ze známých filmů (Piráti z Karibiku, Adéla ještě nevečeřela) a seriálového hitu Hra o trůny.

„I přes všechny nepříjemnosti minulého roku se nám poštěstilo uspořádat koncert ve Valdštejnské zahradě loni i letos. Tyto koncerty jsou vždy velmi hojně navštěvovány a užívá si je mnoho našich posluchačů všech věkových kategorii, za což jsme moc rádi. Je to taková rodinná akce pro všechny generace. Právě proto a také s ohledem na bezpečnostní podmínky, které je stále potřeba dodržovat, jsme se letos rozhodli uspořádat koncerty hned dva za sebou, aby si je mohli užít skutečně všichni pohodlně, bezpečně a s radostí. Budou to takové první vlaštovky naděje, že se zase můžeme těšit na plnohodnotnou koncertní sezónu,“ říká ředitel FOK Daniel Sobotka.

Vstupné na koncerty je dobrovolné, u vstupu je třeba prokázat se platným certifikátem o negativním testu na COVID-19.

FOK ve Valdštejnské zahradě
25. srpna 2021, 17:00
26. srpna 2021, 17:00

LUDWIG VAN BEETHOVEN:
Symfonie č. 5 c moll op. 67 „Osudová“ (výběr)

ANTONÍN DVOŘÁK:
Můj domov, předehra op. 62

PETR ILJIČ ČAJKOVSKIJ:
Květinový valčík z baletu Louskáček

FILMOVÁ HUDBA:
Piráti z Karibiku, Hra o trůny, Adéla ještě nevečeřela…
Symfonický orchestr hl. m. Prahy
Dirigent: Jan Kučera

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments