Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram zahájí podzimní část programu

Závěrečné srpnové dny nepřinášejí jen konec prázdnin, ale také zahájení druhé, podzimní části festivalu, který do příbramského regionu již 52 let přivádí přední umělce z oblasti klasické hudby. Od 28. srpna do 12. října 2021 jsou diváci srdečně zváni na tradiční koncerty i méně tradiční vystoupení.
Svatá Hora (zdroj Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram)
Svatá Hora (zdroj Hudební festival Antonína Dvořáka Příbram)

Festival zahájí koncert předního ansámblu zaměřeného zejména na barokní hudbu – Barocco sempre giovane. Spolu s nimi 28. srpna v bazilice na Svaté Hoře vystoupí varhaník Pavel Svoboda. Jedinečnou hudební událostí bude vystoupení všech členů rodiny Klánských spolu s Epoque quartetem a Belfiato Quintetem, a to 1. září v Divadle Antonína Dvořáka Příbram.

8. září uplyne 180 let od narození Antonína Dvořáka a v tento den zazní v Divadle A. Dvořáka Příbram tóny jeho Rusalky v podání Národního divadla Brno. O den později budou oslavy pokračovat v sále Městského úřadu Březnice, kde přednese citace z dopisů rodině i přátelům sopranistka Martina Kociánová za doprovodu harfistky Kateřiny Englichové. Třetím dílem skládanky k poctě Antonína Dvořáka bude Benefiční koncert pro vilu Rusalku, spojený s mimořádným otevřením vily pro veřejnost, na kterém vystoupí Terezie Fialová (klavír) a Jiří Bárta (violoncello).

12. září v Památníku Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbrami zazní hlasy laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka a o dva dny později, 14. září, se odehraje premiéra komponovaného pořadu Antonín Dvořák a jeho vliv na americkou hudbu.

18. září se představí publiku klarinetista Karel Dohnal spolu se smyčcovým triem České filharmonie na koncertě v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku. 24. září proběhne pátý ročník Dne s Antonínem Dvořákem. Všichni příznivci se mohou těšit na několik koncertů situovaných do staré Příbrami.

Koncert kvarteta, jenž má pět členů – tak by mohla vypadat pozvánka na koncert Zemlinského kvarteta, který proběhne 25. září v Galerii Františka Drtikola Příbram. 30. září vystoupí v zrcadlovém sále zámku Dobříš Pražští komorní sólisté.

Slavnostní závěrečný koncert, plánovaný původně jako koncert zahajovací, proběhne v Divadle Antonína Dvořáka Příbram 12. října. Vystoupí na něm slovenští pěvci Lenka Máčiková Kusendová a Ondrej Šaling v doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba Kleckera

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments