FOK otevře kostel sv. Šimona a Judy v rámci Noci kostelů 2021

Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK připravil v kostele sv. Šimona a Judy program na letošní Noc kostelů, která proběhne 28. května. Do již tradiční akce se zapojilo více než 500 kostelů a modliteben po celé České republice. Pražští symfonikové chystají hudební program i přednášky o historii kostela. Zahrají komorní uskupení členů FOK i hostující umělci.

Kostel sv. Šimona a Judy (foto Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK)
Kostel sv. Šimona a Judy (foto Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK)

Kostel sv. Šimona a Judy se letos poprvé účastní jako oficiální druhá koncertní scéna FOK, neboť od roku 2021 jej město předalo do jeho správy. Právě proto FOK naplánoval pestrý program, který umožní si tento unikátní prostor prohlédnout v celé jeho kráse a zároveň si vychutnat jeho akustiku, kterou v historii obdivovali i takoví skladatelé jako Wolfgang Amadeus Mozart nebo Joseph Haydn.

S Nocí kostelů se kostel opět otevírá veřejnosti po několikaměsíčním uzavření z důvodu pandemie koronaviru. Zároveň je během akce stále nutné dodržovat nařízená opatření, jako je dezinfekce rukou, nasazený respirátor a dodržování rozestupů. Každý návštěvník by navíc měl u sebe mít doklad o platném negativním testu na SARS-COV-2, potvrzení o prodělaném onemocnění, či potvrzení o očkování.

Noc kostelů 2021 – program
28. května 2021, 18:00 – 22:00 hodin

FOK BRASS (žesťový soubor FOK)
Nora Lubaddová (klavír)
Varhanní a trumpetový koncert
Studenti Pražské konzervatoře
Duo Beautiful Strings
Consortium Conservatorium
Přednáška o historii kostela (Alexandra Škrlandová)

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments