FOK otevřel virtuální akademii pro studenty a absolventy hudebních škol

V době, kdy není možné koncertovat, rozhodli se přední hráči Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK v rámci projektu Virtuální akademie orchestrální hudby Pražských symfoniků podělit se o své znalosti a zkušenosti s nastupující generací profesionálních hudebníků jak z České republiky, tak ze zahraničí. Hráči budou do 30. června 2020 přihlášeným studentům a absolventům hudebních škol zdarma k dispozici pro online konzultace hry orchestrálních partů.
Ilustrační foto (zdroj archiv OP)

Individuální konzultace v češtině či angličtině budou zaměřeny na praktickou stránku nácviku orchestrálních partů symfonického repertoáru. Konzultace budou probíhat formou videohovorů s možností nahrávání, tak aby studenti měli možnost vracet se ke svým výkonům. Jednotliví mentoři mohou následně studenty doporučit do stipendijního programu Nadačního fondu Jiřího Kouta, který začleňuje mladé hudebníky do řad Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK.

Virtuální akademie je stále otevřena novým přihláškám z řad studentů a absolventů hudebních škol. Přihlášky a CV lze zasílat na [email protected]. Absolventi Virtuální akademie obdrží certifikát vydaný Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK. Projekt bude probíhat do 30. června 2020.

Mohlo by vás zajímat