Juventus Collegium FOK bude hrát do oken

Juventus Collegium FOK, ansámbl mladší generace hráčů Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK, se připojí k projektu „Hrajeme do oken“. Tuto iniciativu a veřejnou sbírku podpoří benefičními koncerty pro seniory ve vnitroblocích centra Prahy ve dnech 6. a 12. května 2020. Hráči se vzdají honoráře ve prospěch sbírky.
Juventus Collegium FOK (zdroj FOK)

„Chtěli jsme se aktivně zapojit ve veřejném prostoru prostřednictvím koncertů, které jsou v této době a v této podobě iniciovány touto platformou. Hlavní město Praha je domovskou scénou našeho orchestru, tedy je pro nás radostí a milou povinností přinést posluchačům hudbu do jejich domovů alespoň touto cestou,“ shodují se členové ansámblu.

Nejbližší koncerty Juventus Collegia FOK v rámci zmíněného projektu se uskuteční 6. května od 16:00 hodin v Domově pro seniory U Agáty a 12. května od 17:00 hodin ve vnitrobloku kina Mat na Karlově náměstí. Koncert 12. května bude zároveň streamován MALL.TV. Vystoupí dechová část ansámblu Juventus Collegium FOK a nabídne posluchačům hudbu W. A. Mozarta, J. Myslivečka nebo Ch. Gounoda.

Mohlo by vás zajímat