FOK připravil na Den dětí pořad Karneval zvířat

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil rodinný pořad ke Dni dětí v kostele sv. Šimona a Judy. Sobotní odpoledne 1. června 2024 dětem zpestří skladba francouzského skladatele Camille Saint-Saënse s názvem Karneval zvířat. Děti čeká komplexní umělecký zážitek; mohou se těšit nejen na hudební ztvárnění zvířat, ale také na výtvarný workshop nebo defilé pestrobarevných masek v režii Filipa Jeviče, který je bude programem provázet.
Ilustrační foto (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)
Ilustrační foto (zdroj Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK)

„Naše nastudování Karnevalu zvířat je ojedinělé v míře zapojení dětí do samotného děje. Ještě před příchodem do sálu se děti i rodiče stanou součástí zvířecí smečky a dostanou jednoduchý úkol, který je hned vtáhne do děje a usnadní udržení pozornosti v průběhu koncertu,“ říká režisér a moderátor představení Filip Jevič.

Před představením se mohou děti zapojit do výtvarných workshopů, které jsou v ceně vstupenky. Workshopy povedou zkušené lektorky a jejich tématem bude výroba masky se zvířecím motivem. Z kapacitních důvodů je potřeba se předem přihlásit na mail [email protected] a vybrat si některý z časů začátku workshopu: 14:00, 14:30, 15:00 nebo 15:30 hodin. Samotný pořad začne v 16:00 hodin.

Slovo dramaturgyně edukačních pořadů Evy Kolkové: „Karneval zvířat Camilla Saint-Saënse je plný neočekávaných zvratů a překvapení. Příchod krále zvířat naplní sál očekáváním, co bude dál. Kohouta a slepice by nikdo nečekal. Proplujeme také akváriem, proletíme voliérou. Možná vás vyděsí divoký tanec fosilií, ale nakonec se před velkým finále vše uklidní s tancem bílé labutě. Mezi zvířaty se také objeví dva klavíristé. Právem? Nechte se překvapit. Ojedinělé představení s maskami spojí prvky divadla i tance, a především uvede naše mladé posluchače do fantastického světa hudby.“

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments