Open air festival Moravské divadelní léto bude plný novinek

Moravské divadelní léto, open air festival Moravského divadla Olomouc, se uskuteční v termínu 16. až 27. června 2024 ve Smetanových sadech v Olomouci. Návštěvníci se mohou těšit na řadu oblíbených komedií a muzikálů, kromě toho divadlo chystá také řadu organizačních i obsahových novinek. Aktuální cena vstupenek je 400 Kč.
Ilustrační foto (zdroj Moravské divadlo Olomouc)
Ilustrační foto (zdroj Moravské divadlo Olomouc)

Open air scéna, umístěná jako vždy naproti sbírkovým skleníkům ve Smetanových sadech, nabídne divákům řadu oblíbených komedií a muzikálů. „Letošní ročník otevřeme novinkou z repertoáru souboru opery a operety, muzikálem Sugar, který hudebně doprovodí orchestr. Slavnostní zahájení doplní stylový doprovodný program. Druhý nový titul bude komedie Natěrač, který je od svého listopadového uvedení v Moravském divadle stále vyprodaný,“ prozradila vedoucí obchodního oddělení Tereza Matějková. Následovat bude muzikál Noc na Karlštejně.

„Druhá neděle pak bude patřit dětem, v 10:00 a 14:00 hodin uvedeme hudební pohádky Miniopery a Ateliér MDO připraví doprovodný program a dílničky. Odpolední představení připravujeme s organizací Paměť národa, kterou můžete podpořit nákupem vstupenky,“ uvedla dále Matějková. Letos se poprvé ve spolupráci s nadšeným tanečníkem Petrem Balážem otevře prostor pro tančírnu, která bude následovat v podvečer po pohádkách. Zájemci si mohou přijít zatančit na latinsko-americké rytmy jako jsou salsa, bachata, zouk nebo samba de gafieira. Vstup je zdarma.

Na návštěvníky čeká pár organizačních změn. „Na základě zpětné vazby z uplynulých ročníků jsme změnili čas vstupu do hlediště. Představení bude tradičně začínat v 19:30 hodin, místa si však diváci budou moci obsadit už od 18:30 hodin,“ sdělila Matějková s tím, že hlediště bude také nově a lépe uspořádané. Moravské divadlo chystá též novou chill zónu, která bude postavená ze scén a rekvizit zderniérovaných inscenací. Návštěvníci se v ní budou moci osvěžit vždy od 18:00hodin.

Aktuální cena vstupenky je 400 Kč. Vstupenky je možné koupit v pokladně divadla a online na stránkách divadla. Po zahájení festivalu bude cena činit 400 Kč v online prodeji, na místě pak budou vstupenky k dispozici za 450 Kč.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments